Trabzonspor: Kazanmayı hakettik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, Diyarbakırspor karşısında galibiyeti hak eden bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, Diyarbakırspor karşısında galibiyeti hak eden bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Doll, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, karşılaşmanın ilk 20-25 dakikalık bölümünde yaptıkları pas hataları nedeniyle Diyarbakırspor’un etkili göründüğünü belirterek, ”Daha sonra ayağa ve kısa paslarla oyunun kontrolünü ele geçirdik, golü bulduk” dedi.

Golden sonra birçok pozisyona girdiklerini, ancak kendilerini rahatlatacak 2. golü bir türlü bulamadıklarını ifade eden Doll, ”Önceki karşılaşmalarda da bu sıkıntıyı yaşadık. Pozisyona giriyoruz, ancak golle sonuçlandıramıyoruz. Bunun üzerinde çalışmalıyız. Oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise karşılaşmaya iyi başladıklarını ve ilk 30 dakikada golü bulabilecekleri pozisyonlara da girdiklerini, ancak bunları değerlendiremediklerini söyledi.

Karşılaşmalarda zaman zaman iyi oynadıklarını, fakat organizasyon eksikliği yaşadıklarını belirten Kurtar, ”Gol yollarında eksikliğimiz var. Organizasyon problemimiz var. Çalışacağız, çalışacağız…” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada, geçen Perşembe günü vefat eden Galatasaray Kulübü’nün eski başkanı Özhan Canaydın için karşılaşma öncesi yapılan saygı duruşunda, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ve Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, taraftarlarla birlikte alkış tuttu.