‘Trabzonspor maçında hedef en az bir puan’

Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cengiz, Trabzonspor maçından en az bir puan almak istediklerini kaydetti.

Günü tek idmanla geçiren Sarı – kırmızılı kafile, cuma günü aktarmalı uçakla Trabzon’a geçecek. Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cengiz, takımın her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade ederek, “Trabzonspor maçından puan çıkarmamız bizim açımızdan önemli. Çünkü ligin alt sıralarındaki takımların puanları birbirlerine çok yakın. Biz de sıkıntılı bölgeden biran önce uzaklaşmak istiyoruz. Geçtiğimiz hafta Galatasaray maçından bir puan aldık. Bu maçtan galibiyetle ayrılmayı hedefliyoruz. Beraberlik de bizim açımızdan kötü sonuç sayılmaz. Sonuçta oynayacağımız takım Trabzonspor.” diye konuştu.

Malatyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan’ın daha önce Trabzonspor’da görev yapmasının bir avantaj olabileceğini ifade eden Cengiz, “Hocamız Trabzonspor’lu futbolcuları ve neler yapabileceklerini iyi bildiğinden onlara karşı gerekli önlemleri alacaktır. Sonuçta her maç olduğu gibi bu karşılaşma da 3 ihtimalli. Trabzonspor kendi sahasında oynamanın avantajını kullanmak isteyecek. Bizim de şiddetle puana ihtiyacımız var. Umarım gülen taraf biz oluruz.” şeklinde konuştu.

Malatyapor’a yeni alınan oyuncuların takıma uyum problemi yaşamadan adapte olduklarının altını çizen Cengiz, bu oyuncuların idman eksiklerinin giderilmesi halinde Malatyaspor’un ligin korkulan ekiplerinden biri olacağını Galatasaray maçında gösterdiklerini hatırlattı. Cengiz ligin uzun bir maraton olduğunu ifade ederek, “Fikstür açısından zor maçlarımız var. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’la deplasmanda karşılaşacağız. Ama biz yönetim olarak hocamıza ve takımımıza güveniyoruz. Taraftarlarımız da endişe etmesin bu takım ligi ortalarda tamamlayacaktır.” ifadelerini kullandı.