Trabzonspor transfer atağına geçiyor

Transferde uzun süreden beri sessiz kalan Trabzonspor, teknik direktör Sebastiao Lazaroni'nin Trabzon'a gelmesiyle çalışmalara başladı.

Bugüne kadar Beşiktaş’tan Çağdaş Atan’ı, Ankaragücü’nden Umut Bulut’u ve Pendikspor’dan Cem Demir’i renklerine bağlayan ve transferde geç kalındığı yönünde eleştirilen Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim, transferde atağa kalıyor.

Bordo-mavili yönetim, uzun süreden beri görüşme halinde olduğu başta Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın da talip olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un milli oyucusu Murat Ocak ile anlaşmaya vardı. Bu oyuncuya karşılık Büyükşehir Belediyespor’a Ali Güzeldal ve bir miktar para verilecek. Üç büyük takımın da talip olduğu milli oyuncunun Trabzonspor’a kazandırılmasında bir dönem bu kulübün başkanlığını yapan Nuri Albayrak’ın önemli rol oynadığı belirtiliyor. Murat’ın en geç hafta başına kadar Trabzon’a gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Trabzonspor Kulübü’yle resmi sözleşme imzaladıktan sonra ülkesine giden ve burada kaldığı 20 günlük süre içerisinde hem tatil yapan hem de futbolcu araştırması yapan teknik direktör Sabastiao Lazaroni’nin, Trabzon’a dönüşüyle birlikte transfere hız verildi. Takımla ve transferle ilgili Nuri Albayrak’la İstanbul’da detaylı bir görüşme yapan Lazaroni’nin, Başkan Albayrak’tan takıma biran önce takviye yapılmasını istediği öğrenildi. Brezilyalı Ricardinho ve Herta Berlin’de forma giyen Marcelinho’dan vazgeçen Trabzonspor’da tüm gözler diğer Brezilyalı Mossoro’ya çevrildi. Lazaroni’nin Brezilya’nın İnternacional takımında forma giyen Mossoro’nun mutlak surette alınmasını istediği öğrenildi. Lazaroni, Lee’den boşalan sol kanada da yine Herta Berlin’de forma giyen Brezilyalı Gilberto Melo’nun alınmasını yönetime bildirdi. Özellikle Mossoro ile her konuda anlaşmaya varıldığı açıklanırken, kulübüyle son pürüzlerin giderilmeye çalışıldığı ve bu oyuncunun önümüzdeki hafta içinde Trabzon’a getirilmesinin planlandığı kaydedildi. Bordo-Mavili yönetim hem Mossoro hem de Gilberto Melo’dan olumlu sonuç alamaması halinde listedeki diğer isimlere yönelecek.

Öte yandan dün gece Trabzon’a gelen teknik adamı Sebastiao Lazaroni’nin iddialı açıklamaları dikkat çekti. İki yardımcısını da Trabzon’a getiren Lazaroni, iyi bir takım kurmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Mevcut kadronun güçlenmesi gerektiğini ifade eden Lazaroni, “Şuana kadar 2-3 oyuncu alındı. Bundan sonra hem yerli hem de yabancı bazı oyuncular transfer edilecek. Tek amaç daha güçlü bir ekip kurabilmek. Şuanda her hangi bir isim söyleyemeyeceğim. Çünkü bir sürü alternatif var. Bir isim üzerinde yoğunlaşmış değiliz. İnşallah kamp dönemine kadar transferi bitireceğiz.” diye konuştu.

Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Trabzon Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Karadeniz Kupası bu yıl tek maç üzerinden oynanacak. 28 Temmuz 2006 Cuma günü saat 19.00’da Hüseyin Avni Aker’deki karşılaşma Trabzonspor ile Orduspor arasında oynanacak.