Trabzonspor’da en büyük hedef

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bu sezon için en büyük hedeflerinden birinin de Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmak olduğunu ifade etti.

Şener, Trabzonspor Dergisi’nin Mart sayısındaki yazında, görevleri sürecinde yaptıkları çalışmalarla kulübün üstünden ölü toprağını kaldırdıklarını anlattı. Daha önce başkanlık yaptığı dönemden farklı bir futbol dünyasıyla iç içe olduğunu kaydeden Şener, “Öncelikle bütçeler çok büyük boyutlara ulaşmış durumda. Biz de göreve gelir gelmez gerekli hamleleri yaptık. Zaten üç İstanbul kulübüyle yarışamayacaksak ne çalışmaya ne de bize gerek var. Sonuçta biz de büyük bir camiayız. Yaptığımız transferlerle Trabzonspor’u yarışan bir takım haline getirdik. Dünyaya açılan bir kulüp olduk.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl yaptıkları transfer hamlesinin faydasını gördüklerine işaret eden Şener, rakiplerine göre daha oturmuş bir kadroları olduğunu dile getirdi.

Kulüp olarak en büyük beklentilerinden birinin de şehre ve takıma yakışan bir stadyuma sahip olmak olduğunu kaydeden Şener, Başkana Recep Tayyip Erdoğan’ın Akyazı Projesi’ne olan ilgisi ve desteğinin bu konudaki umutlarını artırdığını ifade etti.

Bu sezon için en büyük hedeflerinden birinin de Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak olduğunu hatırlatan Şener, yazısını şöyle tamamladı:

“Bunu çok istiyoruz. Umarım sezon sonunda en azından bir kupayı müzemize götürürüz. Trabzonspor’un Avrupa’da olması adına bu hedefe ulaşmak çok önemli. Bunu başarabileceğimize yürekten inanıyoruz.”