Trabzonspor’un Polonyali yildizindan taraftara çagri

TRABZON - Trabzonspor'un Polonyali yildizi Miroslaw Szymkowiak, taraftarlarin takima sahip çikmasini istedi.

Çaykur Rizespor maçinin kazanilmasinda kendisini en önemli etken olarak görmedigini söyleyen Polonyali oyuncu, “Takim olarak çok iyi oynadik. Özellikle Fenerbahçe maçindan önce böyle önemli bir galibiyet almak büyük bir moral oldu. Bu karsilasmada nasil oynadigimiz degil kazanmis olmak önemli” diye konustu.

Szymkowiak, hafta içinde Teknik Direktör Vahid Halilhodziç’in futbolculara yönelik yaptigi açiklamalara da deginerek, “Polonya’da da göreve yeni gelen hocalar takimdaki eksikleri ve futbolcular hakkindaki düsündüklerini açikça söylerler. Bu durum çok normal karsilanir” dedi.

Çaykur Rizespor maçinda Mehmet Yilmaz’a hem oyuna girerken hem de kaçirdigi goller sonrasi yapilanlari tasvip etmedigini açiklayan Szymkowiak, taraftara ve basina su sekilde çagrida bulundu:

“Birçok futbolcumuz maçtan sonra bu baskilar neticesinde depresif bir hale geldi. Aglayan bir arkadasimiz bile vardi. Herkes takimin iyi gününde taraftar olabilir. Önemli olan kötü günde takiminin yaninda olmaktir. Ben basindan hem bize destek vermelerini hem de taraftarlari bizimle birlestirmelerini istiyorum. Takimda birçok problem ve sakatlik sorunu yasandi. Simdi takim yeniden toparlaniyor ve bu takima sizlerin destegi lazim.”

Teknik Dirktör Vahid Halilhodziç’te kendi döneminde ilk kez sahada görme imkani oldugu Polonyali oyuncuyla ilgili su degerlendirmede bulundu:

“Szymkowiak’in ne kadar kaliteli bir futbolcu oldugunu teknigini, attigi güzel paslari biliyorduk. Tam olarak iyilesmemesine ragmen verdigi bitirici paslarla, kendi becerisiyle galibiyette önemli rol oynadi. Onun dönüsünü büyük bir sabirsizlikla bekliyorduk. Henüz gerçek seviyesine ulasmis degil. Büyük ihtimalle bundan sonraki maçlarda daha iyi olacagini tahmin ediyorum.”