Trabzonspor’un sorumlusu Ulusoy!

Nuri Albayrak, Trabzonspor'un üst üste aldığı kötü sonuçların sorumlusunun Haluk Ulusoy olduğunu söyledi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, bu ay içerisinde yapılacak olağan genel kurul öncesi başkanlığa adaylığı konusunda henüz bir karar vermediğini söyledi. Albayrak, adaylığı konusunda bir açıklamasının bulunmadığını belirterek, “Olumsuz baktığımı söylüyorum. Olumsuz düşündüğümüz için çevredekiler olmayacağım yönünde beyanda bulunuyorlar. Henüz kararımı vermedim. Büyük bir ihtimalle bu hafta kararımı vereceğim” diye konuştu. Yaşamı boyunca hep dürüst davrandığını ifade eden Albayrak, “Başarılı olduk veya olmadık, ama burada olduğumuz sürece ilkeli ve herkese adam gibi davrandım” dedi.

En güçlü şeyin adalet olduğunu ve herkesin gücünü adaletten alması gerektiğini kaydeden Albayrak, şöyle devam etti: “İlhan Cavcav, Haluk Ulusoy desteklediği için sonuna kadar Ulusoycu. Neden? Düşme hattında verdi ona iyi bir hakem. Penaltı, kartlar, onu kayırdığı için Ulusoycu oldu. Bunların hepsi menfaatçi. Seçim esnalarında, mali genel kurullarda, kongrelerde nasıl davrandıklarını, nasıl ‘U’ dönüşü yaptıklarını gördüm. İnsanlar bir günde dönüyor. Bir gün oraya, bir gün buraya. Biz ilk gün ‘Haluk Ulusoy’un arkasındayız’ dedik. Haksızlıkları, adaletsizlikleri gördüğümüz zaman da ‘yokuz’ dedik. En güçlü şey adalettir. Herkesin gücünü adaletten alması lazım.”

Ligin ilk haftasında olaylı Sivasspor maçının ardından aleyhlerine yaşanan gelişmelerin Trabzonspor’un şu anki konumunu etkilediğini ifade eden Albayrak, “Trabzonspor, şu anda 25 ile 28 puan arasında ya ikinci ya üçüncü olurdu. Bunların bir numaralı müsebbibi şu anki federasyon başkanı Haluk Ulusoy’dur. Cem Deda ile mahkemelik oluyoruz, Sadık Deda’yı maçımıza gözlemci gönderiyorlar. Bu haftaki derbi maça federasyon hakem bulamıyor. Neden? Federasyonun yapmış olduğu şaibeli işlerden dolayı. Derbi maça hakem bulamıyorsun sen. Bu konuma kadar geldi. Yarın yurt dışından hakem getirecekler. Bu işin sonu nereye gidecek” diye konuştu.

Trabzonspor’un aleyhine bir sürü hakem hatalarının olduğunu kaydeden Albayrak, “Bu işlere bir anlam veremediğim için bu camiada olmak istemiyorum. Dürüst adamın bu camiada yaşaması zor. Bizim ahlak yapımıza uygun değil bazı şeyler. Bu işin boyutları çok büyük. Rant büyüyünce, bu işin kirlenme boyutu o kadar büyüyor” dedi.

“ÖNCE BAŞIN DÜZELMESİ LAZIM”

Albayrak, Haluk Ulusoy’un şu anda arkasında kulüp bulunmadığını öne sürerek, şöyle devam etti: “Önce başın düzelmesi lazım. Haluk Ulusoy orada olduğu müddetçe Trabzonspor’un yüzü gülmez. Bütün olumsuzluklara rağmen bu takım başarılı oldu. Sezon başı kaoslar yaratmaya çalıştılar. Onun sonucunda bu durum ortaya çıktı. Amaç takım başarılı olmasın.”

Trabzonspor’da kulüp başkanlığı yapmanın da zor olduğunu ifade eden Albayrak, “Trabzon gibi bir şehir yok. Herkes bir yerden kemiriyor. Trabzonspor’un üzerinden siyaset ve ticaret yapmaya çalışanlar var. En büyük handikabımız bu” dedi.