Trabzon’un Ermenistan programı iptal

Trabzon Sanat Tiyatrosu'nun (TST) Ermenistan'a gerçekleştireceği turne programı ertelendi.

Trabzon Sanat Tiyatrosu’nun (TST) Ermenistan’a gerçekleştireceği turne programı ertelendi.

TST Yönetmeni Necati Zengin, yaptığı açıklamada, Ermeni asıllı yazar Hagop Baronyan’ın 1887 yılında yazdığı, yine Ermeni asıllı yönetmen Hrant Hakobyan’ın yönettiği “Bağdasar Kardeş” adlı oyunu, sahnelemek üzere Ermenistan’ın Vanadzor şehri Akademik Devlet Tiyatrosu tarafından resmi davet aldıklarını anımsattı.

Oyunu 25-27 kasımda Ermenistan’da sahneleyeceklerini, bunun için yeniden oyunun provalarını yaptıklarını ifade eden Zengin, “Yarın Ermenistan’a gidecektik. Ancak bizi davet eden Vanadzor Akademik Devlet Tiyatrosu ile aramızdaki bağlantıyı sağlayan tercüman beni arayarak, tiyatronun elektrik sisteminin çöktüğünü, tiyatroyu kapatmak zorunda kaldıklarını, bu nedenle programımızı ertelemeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca, ileri bir tarihte bizi yeniden davet edeceklerini bildirdi” dedi.

Zengin, programın ertelenmesi konusunda farklı düşüncelere kapılmamak gerektiğini vurgulayarak, “Bu konuda onlar da çok üzgünler, bunun altında başka birşey aranmamasını istiyorlar. Ben de aynı şekilde düşünüyorum” diye konuştu.