Trafiğe dün 22 can verdik

Yurtta bugün meydana gelen trafik kazalarında 22 kişi öldü, 88 kişi yaralandı.

Aksaray’dan Kayseri’ye giden Nesim Yiğit yönetimindeki 20 EZ 651 plakalı otomobil, Nevşehir Terminali yakınlarında kontrolden çıkarak devrildi. Kazada, 6 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü girişinde Salih Türker yönetimindeki 01 UT 694 plakalı otomobil Mehmet Ali Gül yönetimindeki 32 DP 833 plakalı otomobile çarptıktan sonra, bariyerler ve tabela direğine çarptı. Kazada, 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Sakarya’nın Hendek ilçesi D-100 karayolunda, Trabzon’dan İstanbul’a giden Hikmet Avcı yönetimindeki 54 EV 666 plakalı yolcu otobüsü, Rüstempaşa Bulvarı çıkışında, Mustafa Gevher (51) idaresindeki traktörle çarpıştı. Kazada, otobüs ve traktör sürücüsü ile otobüs yolcularının da aralarında bulunduğu 21 kişi yaralandı. Traktör sürücüsü Gevher, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Samsun’un Terme ilçesinde Mustafa Alp yönetimindeki 52 DA 441 plakalı otomobil, Karabucak mevkiinde şarampole yuvarlandı. Kazada, araçta bulunan 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Bu arada Samsun’da meydana gelen bir başka trafik kazasında ise Orhan Okumuş’un (19) kullandığı 55 LZ 702 plakalı otomobil Miliç mevkiinde şarampole yuvarlandı. Sürücü Okumuş, olay yerinde öldü.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Yusuf Güven idaresindeki 42 BB 590 plakalı otomobil, Seydişehir-Antalya yolu Taşağıl köyü kavşağında, anayola aniden çıkan Mustafa Kuruburun yönetimindeki 42 K 7122 plakalı otomobille çarpıştı. Güven’in kullandığı otomobil, çarpışmanın etkisiyle yol kenarındaki 4-5 metrelik şarampole devrildi. Kazada her iki araçta bulunan 4 kişi yaralandı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında, 3 kişi öldü 8 kişi yaralandı.

Van, Aydın, Bursa, Kırklareli, Kayseri ve Eskişehir’de meydana gelen çeşitli trafik kazalarında ise 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Kırıkkale’nin Delice ilçesinde, Yozgat’tan Ankara’ya giden ve sürücüsü belirlenemeyen 06 AT 9758 plakalı minibüs ile Aşır Seler yönetimindeki 19 EN 137 plakalı kamyonun çarpışması sonucu Devlet Tiyatroları sanatçısı Meral Taytuğlu ölürken, minibüste bulunan 4 kişi yaralandı.

Rize’den İyidere yönüne giden Necati Bektaş yönetimindeki 53 AZ 274 plakalı otobüs, Fener Mahallesi Menderes Bulvarı’nda, Hasan Demir idaresindeki 61 NE 186 plakalı kamyonetle çarpıştı. Kazada, kamyonette ve kasasında bulunan 6 kişi yaralandı.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Ömer Faruk Gündağ yönetimindeki 06 ZPG 48 plakalı otomobille, karşı yönden gelen Halit Acar idaresindeki YW 30 141 R plakalı otomobil, Akbaş mevkiinde çarpıştı. Bu sırada, Gelibolu yönünden Eceabat’a giden Özge Sıdıka Aliefendioğlu’nun kullandığı 34 UJ 1185 plakalı otomobil de kazaya karıştı. Kazada araçlarda bulunan 11 kişi yaralandı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Eyüp Almaz yönetimindeki 63 HF 434 plakalı otomobil, Viranşehir’e 10 kilometre kala şarampole yuvarlandı. Kazada 6 kişi yaralandı.

Ardahan’ın Göle ilçesinde Şerafettin Akpınar idaresindeki 06 AS 8696 plakalı otomobil, şarampole yuvarlandı. Kazada, CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt’un da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı.

Ankara, Manisa, Antalya, Samsun ve Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde meydana gelen trafik kazalarında da 5 kişi öldü 4 kişi yaralandı.