Trafiği kapatarak soygun yaptılar!

Silahlı ve kar maskeli 8 kişi, caddeyi trafığe kapattıktan sonra 2 kuyumcu dükkanını soyarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, Nurtepe Mahallesi Sokullu Caddesi üzerinde bulunan Server Topaloğlu’na ait “Topaloğlu Kuyumculuk”a gelen silahlı ve kar maskeli şahıslar, iddiaya göre caddeyi trafiğe kapatarak hem Topaloğlu Kuyumculuk’a, hem de yanındaki Mamaşoğlu Kuyumculuk’a girerek içeridekileri uzun namlulu silahla etkisiz hale getirdi. Kuyumculara giren silahlı şahıslar altınları toplarken, diğer uzun namlulu silahlı soyguncular da her iki yönden caddeyi trafiğe kapattı. Caddeyi kapatan soyguncular araçlarıda bir süreliğine başka tarafa yönlendirdi. Topaloğlu Kuyumculuk’tan yaklaşık 7, Mamaşoğlu Kuyumculuk’tan da 5 kilogram altın alan soyguncular, daha sonra olay yerine geldikleri plakası henüz belirlenemeyen beyaz renkli Hyundai marka minüsle olay yerinden kaçtı. Soygunun ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, şahısların bulunabilmesi için İstanbul polisi helekopterle çalışma başlattı.

Soygun sonrası Mamaşoğlu Kuyumculuk’un sahibi Yılmaz Yürür’ün eşi ve küçük oğlu, gözyaşlarına boğuldu. Soygun sırasında babası Yılmaz Yürür ve küzeni Mahmut Aslan’la birlikte soygun sırasında dükkanda bulunan Yasin, gözyaşlarına boğuldu. Saldırganların kendilerine silah doğrulttuğunu kaydeden küçük Yasin, “Babamı da silah zoruyla yere yatırdılar. Camları kırıp altınlarıda alarak kaçtılar.” diye konuştu. “Bütün malımız” gitti diyerek ağlayan Mine Yürür ise, komşuları tarafından sakinleştirildi. Olay yerine sonradan gelen Yılmaz Yürür’ün annesi üst katta bulunan bir eve çıkartılırken, olayın şokuyla baygınlık geçirdi.

Olayın ardından bütün İstanbul emniyeti harekete geçerken, beyaz minibüsler üzerinde çalışma başlatıldı. Özellikle polis helikopteri vasıtasıyla şüpheli minibüslerin yeri belirlenerek, karadaki ekiplerin kontrol etmesi sağlandı. Şahısların uzun namlulu silahlarla gayet profesyonelce soygunu gerçekleştirdiğini belirten yetkililer, soygunun bir örgüt tarafından yapılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.