Trafik cezaları fotoğraflı olarak adrese gönderiliyor

Aksaray'da Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) içerisinde yer alan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)'nin faaliyete geçmesi ile birlikte sürücülerin yaptıkları trafik kural ihlalleri elektronik ortamda tespit ediliyor.

Aksaray’da Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) içerisinde yer alan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)’nin faaliyete geçmesi ile birlikte sürücülerin yaptıkları trafik kural ihlalleri elektronik ortamda tespit ediliyor. Düzenlenen ceza tutanakları fotoğraf çıktısı ile birlikte araç sahiplerinin adreslerine tebligat yoluyla gönderiliyor.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Uygulanan denetim neticesinde sürücülerde, hata yapıldığında yakalanma riskinin arttığı olgusunun oluştuğu gözlemlenmekte. Vatandaşlarımızın kurallara uyma konusunda daha hassas davrandıkları, bununla birlikte güvenli bir trafik ortamı oluştuğu, vatandaşların da bu denetimlerden son derece memnun kaldıkları gözlemlenmektedir. İlimiz genelinde, trafikte emniyet kemeri takmayan, seyir halinde cep telefonuyla konuşan, kırmızı ışık ihlali yapan, park yasağı kurallarını ihlal eden sürücülere Elektronik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim edilerek gönderilmeye devam edilmektedir.” denildi.