Trafik cezasını ödeyemeyen şahıs intihara teşebbüs etti

Ankara'da işsizlik bunalımına giren bir kişi aşırı alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçince polisler tarafından durdurulan otomobili otoparka çekildi.

Olay, Cebeci Ziya Oralay Caddesi’ndeki pazaryerinin karşısındaki inşaatta saat 03:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir süredir işsiz olan Doğan Yıldız, eşiyle de arası bozulunca bunalıma girdi. Bunun üstüne alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen Yıldız’ın otomobili trafik uygulaması yapan ekiplerce otoparka çekildi. Yıldız, otomobilini otoparktan çıkartacak parayı bulamadı.

Şahıs, akşam saatlerinde aşırı alkol aldıktan sonra intihar etmek için inşaati süren binanın 6. katına çıktı. İnşaat iskelesine tırmanan Yıldız, kendini aşağı atacağını söyledi. Olayı gören vatandaşlar polise ihbarda bulundu. Polis, olay yerine itfaiye ve ambulans çağırdı. İtfaiye ekipleri Yıldız’ın durduğu noktanın altına branda açtı. Sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bekletildi.

Bu sırada, intihar etmek isteyen eşini gözyaşları içinde ikna etmek isteyen Neriman Yıldız, kocasını kurtarmak için inşaatın içine girdi. Neriman Yıldız, polisle birlikte pencereden eşini ikna etmeye çalıştı. Aşağı atlamayı düşünen alkollü şahıs, iskelenin ucuna gelip iğreti şekilde durmaya başlayınca herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Daha sonra eşi ve polisler tarafından ikna edilerek iskeleden indirilmeye çalışılan Yıldız, alkollü olduğu için iskelede güçlükle durabildi. Soğuk havada üstü çıplak vaziyette iskelede bekleyen Yıldız, bir ara aşağıda kendini seyredenlere dönerek el sallayınca, herkes aşağı atlayacağını sandı.

Yıldız, uzun uğraşlardan sonra ikna edilerek iskeleden pencereye geçerek intihar teşebbüsünden vazgeçti. Bunalımda ve alkollü olduğu gözlenen işsiz adam ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı.

Bir ara şoka giren adam güçlükle durabildiği iskelenin üstünde düşme tehlikesi geçirdi. Hayatına son vermek isteyen alkollü vatandaş, olay yerine gelen eşi ve polisin yoğun ikna çabası sonucunda ölüme atlamaktan vazgeçti.