Trafik ışığının olmadığı yolda yaşlı kadına araba çarptı

Ankara Ulus'ta üst geçitin ve trafik ışıklarının olmadığı yoldan karşıya geçmeye çalışan yaşlı kadına araba çarptı.

Cenaze arabası ile yaşlı kadının cesedinin olay yerinden kaldırılmasının hemen sonrasında yine kazanın meydana geldiği yoldan karşıya geçmekte ısrar eden bazı yayalar kaza tehlikesi atlattı.
Kaza saat 13:00 sıralarında Ulus Dışkapı Köprüsü altında meydana geldi. Üst geçitin ve trafik ışığının olmadığı yoldan karşıya geçmeye çalışan Hatun Arkın’a (82) hızla seyir halindeki 06 ZUZ 04 plakalı araç çarptı.

Kazada ağır şekilde yaralanan yaşlı kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza yerinde savcının yaptığı incelemenin ardından yaşlı kadının cesedi cenaze arabası ile hastane morguna kaldırılırken kazaya sebep olan aracın sürücüsü gözaltına alınarak sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Yaşlı kadının cesedinin kaldırılmasını izleyen ve olaydan hiçbir ders çıkartmayan kimi yayalar sanki bir dakika önce o kaza yaşanmamış gibi aynı yoldan yanlarındaki küçük çoçuklarla yine karşıya geçmeye çalıştı. Hiçbir tedbirin alınmadığı yoldan karşıya geçmek isteyen kimi yayalar yoldan geçmek isterken kaza tehlikesi atlattı.