Trafik kazasinda hayatini kaybeden vatandasin cenazesi sahipsiz kaldi

Ankara'da karsidan karsiya geçerken otomobilin çarpmasiyla hayatini kaybeden yasli adamin cesedi yoldan geçenlere dert oldu.

Ulus Çankiri Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Teknik Anadolu Meslek Lisesi Giris Kapisi önünde meydana gelen kazada karsidan karsiya geçmeye çalisan yasli vatandas hayatini kaybetti. Üst geçit ve yaya geçidi bulunmayan okul önünde meydana gelen kazada Ulus istikametinden Keçiören yönüne gitmekte olan Kenan Aluç yönetimindeki 06 AF 9673 plakali özel oto, karsidan karsiya geçmeye çalisan ve üzerinden kimlik çikmayan 70 yaslarindaki erkek vatandasa çarpti. Yaya, olay yerinde hayatini kaybetti.

Kaza sonucu Çankiri Caddesi 30 dakika tek yönlü olarak araç tarafigine kapatildi. Keçiören, Etlik ve Aydinlikevler yönüne akan trafik tikandi. Trafigi tekrar açmak için oldukça hizli davranmaya çalisan Ankara Il Trafik Müdürlügü’ne bagli ekipler kisa sürede ölçümlerini ve raporlarini tamamladi.

Cadde üzerinde yatan ceset cenaze aracinin gelmesini beklemeden vatandaslar ve polis tarafindan karga tulumba kaldirima tasindi. Cesedin yoldan kaldirilmasinin ardindan polis yerdeki kan izlerini firçayla temizleyerek trafigi tekrar açti.