Trafik kazasında ölen Dışişleri mensubları toprağa verildi

Ankara'da dün meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Dışişleri Bakanlığı mensubları, Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Ankara’da dün meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Dışişleri Bakanlığı mensubları Haydar Turgay Yeşim, İhsan Aydın, Ayşe Gözübol, Ahmet Coşkun Erdoğan, Meral Seçilmiş ile Seçilmiş’in 4 yaşındaki kızı Aslınur Çelik, Karşıyaka Mezarlığı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Cenaze törenine ölenlerin aileleri ve yakınlarının yanısıra; Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Dışişleri personeli katıldı. Bayrağa sarılı olarak camii avlusuna getirilen cenazeler, cenaze namazının ardından omuzlarda taşınarak cenaze arabalarına konuldu ve defnedilecekleri mezara götürüldü.
Henüz 4 yaşındayken annesiyle birlikte hayatını kaybeden Aslınur Çelik’in tabutuna Dışişleri Bakanı Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de omuz verdi. Bakan Gül, yakınlarını ebediyete uğurlayan ailelere başsağlığı diledi.
Bu arada kötü hava şartları, Karşıyaka Mezarlığı’nda da kendisini hissettirdi. Camii avlusundaki kar, cemaate zor anlar yaşattı. Cenaze için gelen araçlar camiye ulaşmada büyük zorluk yaşadı.