Trafik polisine hakaret ederek mukavemette bulunan bir sahsa hapis ve para cezasi verildi

KONYA - Trafik Denetleme Sube Müdürlügü ekipleri tarafindan yapilan alkol kontrolleri sirasinda esine verilen cezaya sinirlenerek Trafik Ekipleri Amiri'ne saldiran sahsa hapis ve para cezasi verildi.

Yapilan kontrollerde Filiz Akpinar isimli bayan bir sürücünün alkollü olarak araç kullandigi tesbit edildi. Gerekli islemlerin yapilmasi için sürücü Akpinar, Trafik Ekipler Amirligine götürüldü. Polis ekipleri gerekli islemleri yaptiktan sonra akollü araç kullanan Akpinar’a aracinin trafikten men edilebilecegi bildirildi. Bayanla beraber araçta bulunan ve karara sinirlenen esi Hursit Akpinar, Trafik Ekipleri Amiri’ne saldirmasi sonucu yaralamisti.

Daha sonra açilan davada bayan sürücünün esi Hursit Akpinar’in “Görevli Memura Mukavemet, Izrar, Mütecaviz Sarhosluk” suçlarindan yargilanarak 12 ay hapis ve 148 YTL para cezasiyla cezalandirildigi bildirildi.

Ayrica Emniyet Genel Müdürlügü tarafindan Trafik Ekipler Amiri Komisere ödenen 2 bin 766 YTL nakdi tazminatin da sürücü bayanin esinden alinacagi ögrenildi.