Trafo direğine Çarpan otomobil olev aldı

Ankara'da, özel otomobiliyle aşırı hız yapan bayan sürücü, aracın kontrolünü kaybederek kaza yaptı.

Elektrik trafosu ile elektrik direği arasında asılı kalan otomobil alev alev yanmaya başladı. Ana elektrik trafosunda patlama olmaması ve trafonun yanmaması, muhtemel bir faciayı önledi. Yanan araçta sıkışan bayan sürücü ise, mahalle sakinleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, kaza, Keçiören Ondokuz Mayıs Caddesi’nde 05:30’da meydana geldi. 06 VN 443 plakalı otomobiliyle Ondokuz Mayıs Caddesi’nde seyir halinde olan ve ismi öğrenilemeyen bayan sürücü, aracın kontrolünü kaybederek karşı şeride geçti.

Kaldırıma çıkarak, bir binanın bahçe duvarını yıkan otomobil, yol kenarındaki ana elektrik trafosu ile elektrik direğine çarptı. Trafo ile elektrik direği arasında askıda kalarak yanmaya başlayan otomobilin içinde sıkışan bayan sürücü, mahalle sakinlerinin olayı görüp yardım etmesiyle son anda yanmaktan kurtarıldı. Kazada yaralanan sürücü çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

Olay yerine gelen itfaiye ekibi yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Yanan aracın, çarpmanın etkisiyle hasar alan ana elektrik trafosu ve elektrik direğinin ortasında kalması büyük tehlikeye yol açarken, itfaiyenin yangına zamanında müdahalesi olası bir faciayı önledi.

Öte yandan, olay yerine gelen trafik ekipleri, alkollü olduğu iddia edilen bayan sürücünün nasıl olup da böyle ilginç bir kazaya neden olduğu konusunda şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bu arada, kaza yapan otomobilin yanında bir içki şişesi bulundu.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.