Tren kamyonu biçti

Sakarya'da, hemzemin geçitte Başkent Ekspresi kamyonla çarpıştı. Kazada 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, makinistler Ali Erdoğan ve Mehmet Eskiyazıcı yönetiminde 331 yolcusuyla İstanbul’dan Ankara’ya giden 11002 sayılı Başkent Ekspresi, Yukarı Kirazca mevkisindeki hemzemin geçitte, Kamil Koç (33) yönetimindeki 54 LU 885 plakalı kamyonla çarpıştı.

Trenin önünde yaklaşık 100 metre sürüklenen kamyon parçalanırken, gövdeden ayrılan şoför mahallindeki sürücü Kamil Koç yaralandı. Kazada makinistler Ali Erdoğan (56) ve Mehmet Eskiyazıcı (56) yemekli vagon görevlisi İsmail Ünlüoğlu ile Erkan Akkaya da hafif yaralandı.

Kamyon sürücüsü Koç, Toyotasa Travmotoloji ve İlk Yardım Hastanesine kaldırıldı. Diğer yaralılara kaza yerinde müdahale edildi. Kazada, lokomotifin raydan çıkması nedeniyle Ankara-İstanbul demir yolu ulaşıma kapandı. 4 katener direğinin devrildiği demir yolunu ulaşıma açma çalışmaları sürerken, Başkent Ekspresi yolcularının başka trenle Ankara ve Eskişehir’e gönderileceği belirtildi.

Makinist Ali Erdoğan yaptığı açıklamada, hemzemin geçitte sesli ve ışıklı uyarı bulunmasına rağmen, hemzemin geçide yaklaştıkları sırada geçitten geçen başka bir araca düdük çaldıklarını, o sırada kamyonun hemzemin geçide girdiğini ve çarpışmanın meydana geldiğini söyledi.