Tren raylarını çalan 4 kişi köylülerin ihbarıyla yakalandı

Erzurum'da Devlet Demir Yolları'na (DDY) ait raylarda bulunan çelik travers ile bağlantı demirlerini çalan 4 kişi, köylülerin ihbarı üzerine çaldıkları malzemelerle yakalandı.

Erzurum’da Devlet Demir Yolları’na (DDY) ait raylarda bulunan çelik travers ile bağlantı demirlerini çalan 4 kişi, köylülerin ihbarı üzerine çaldıkları malzemelerle yakalandı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Horasan ilçesine bağlı Çiftlik köyü yakınlarında DDY’ye ait raylarda bulunan traverslerin çalındığını gören köylüler, durumu telefonla polise bildirdi. Köylüleri fark eden şahıslar, çaldıkları traversleri iki farklı kamyona yükleyerek olay yerinden uzaklaştı. Kamyonların plakalarını belirleyen ekipler, Pasinler girişinde durdurduğu kamyonların kasalarında yaptığı aramada 103 adet çelik travers ile bağlantı demiri ele geçirdi.

Kamyon sürücüleri A.K. M.D. ile beraberindeki M.Ç. ve A.K. gözaltına alındı. Çelik traversler ile bağlantı demirleri daha sonra tutanak karşılığında Devlet Demir Yolları 451 Numaralı Yol Bakım ve Onarım Şefliği’ne teslim edildi.

Haklarında düzenlenen evraklarla adli makamlara sevk edilen 4 zanlı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.