Trenle esrar sevkiyatı polise takıldı: 1 gözaltı

Mersin'de polis ekipleri İslahiye'den gelen trenden inen şahıstan şüphelenince valiz ve taşıdığı çuvallarda yaptığı aramada yaklaşık 40 kilo esrar ele geçirdi.

Mersin’de polis ekipleri İslahiye’den gelen trenden inen şahıstan şüphelenince valiz ve taşıdığı çuvallarda yaptığı aramada yaklaşık 40 kilo esrar ele geçirdi. Olaydan sonra kaçan şahıs polis ekiplerinin kovalamacası sonucu tren rayları üzerinde yakalandı.

Alınan bilgiye göre Mersin Tren Garında uygulama yapan polis ekipleri Gaziantep’in İslahiye ilçesinden gelen trenden inen Ercan D. isimli gençten şüphelendi. Şahsın kimliğini alarak sorgulama yapan ekipler daha önce uyuşturucudan kaydı bulunan şahsın yanındaki valiz ve çuvallarda arama yaptı. Bu sırada Ercan D. olay yerinde kaçtı. Bunun üzerine ekipler kovalamacanın ardından şüpheliyi fazla uzaklaşamadan tren rayları üzerinde yakaladı. Valiz ve çuvallarda yapılan aramada yaklaşık 40 kilo esrar ele geçirildi. Şüphelinin bir çuvaldaki esrara gizlemek için ceketi ile sardığı ortaya çıktı. Sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.