Tribünden düşen taraftardan iyi haber

Ali Sami Yen Stadyumu'nda tribünden düşerek komalık olan Kamil Özen, yoğun bakımdan çıktı.

Çocuklarıyla ilgili güzel bir haber almanın mutluluğunu yaşayan Özen ailesi, ilgisiz davranarak bir geçmiş olsunu esirgeyen, hastanede kendileriyle ilgilenmeyen Galatasaray Kulübü’nü suçladı. Güvenlik şirketininin de olaydan sorumlu olduğunu belirten aile, Galatasaray Kulübü’nden özür beklediklerini söyledi.

Ali Sami Yen Stadyumu’nda hafta sonu oynanan Galatasaray-Ankaragücü mücadelesinde Kamil Özen isimli taraftar kapalı tribünden düşerek yaralanmıştı. Tribünden atıldığı öne sürülen Kamil Özen, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

Beşiktaşlı olduğu sanılarak, önce ölesiye dövülen ardından canını kurtarmak isterken tribünden düşerek ağır yaralanan taraftarın durumunun iyiye gittiği ve yoğun bakımdan çıktığı öğrenildi. Hastanede bekleyen ailesi ise konuyla ilgili Galatasaray Kulübü yönetimini ve güvenlik şirketini gerekli tedbirleri almamakla suçladı.

Kamil Özen’in hafızasında kayıp olduğunu ve yaşanan olayı hatırlamadığını söyleyen ağabeyi Özer Özen, “Doktorları da bize beynin ön lobu hafıza ve kişiliğin olduğu yerde ezilme, tahribat var diye bilgi verdi. Güngören’de arkadaş grubu ile maça gidiyor. Maça gittiği gün, abisine ait emaneten aldığı siyah beyaz mont var. Üzerinde hiçbir amblem, takım amblemi olmamasına rağmen birileri bunu Beşiktaş takımıyla bağdaştırıyor. Kendisini şiddetli bir şekilde döverek aşağıya düşmesine neden oluyorlar. ” ifadelerini kullandı.

Kamil’in kafasında üç tane kırığı olduğunu belirten ağabeyi, “Çok ciddi hayati tehlike atlattı. Hala kendine gelebilmiş değil. Hala müşahede altında. Kafasındaki iki kırıktan birisi beynin ön tarafında, diğeri arka tarafında. En çok bizi endişelendiren kısmı bu zaten. Doktorlar iyileşmesinin zaman alacağını söylüyorlar. İleri dönemde başka komplikasyonların olabileceğini söylüyorlar. Bu nedenle müşahede süresini uzattılar. Çarpmanın etkisiyle beyin ön tarafa doğru hareket etmiş. Beynin ön lobunda ezilme var. Kişiliğinde ve hafızasında bazı değişiklikler olabileceği ifade ediliyor.” diye konuştu.

Kardeşinin şu anda hastanede can çekişmesine rağmen, onu döven ve düşmesine sebep olan kişinin elini kolunu sallayarak dışarıda dolaştığını aktaran ağabey Özer Özen, “Başına ne geleceği belli olmayan bir hasta var. Ortada da bir fail var. Nasıl serbest bırakılabilir? bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Şişli 3. Sulh Ceza hakimine sesleniyorum, lütfen elini vicdanına koysun ve verdiği kararı bir kez daha değerlendirsin.” ifadesini kullandı.

Kardeşinin, taraftarı olarak 10 yılı boyunca yürekten destekleği Galatasaray kulübün yaşananlar karşısında sessiz kaldığını anlatan ağabey Özen sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk günün haricinde ne arandık, ne sorulduk. Ailesi olarak ziyaret bile edilmedik. Sadece kulüp doktoru Bülent Bayraktar bey bir kez geldi dün görüştü. Ondan sonra herhangi bir somut adım da atılmadı. Kulüpten de özür bekliyoruz. Kardeşimi bu hale getiren kişi kadar suçlular. Özel güvenlik şirketi dahil olmak üzere kendileri kardeşimin başına gelenlerden bizzat sorumlu ve suçludur.”