Troya Satranç Turnuvası birincisi Quparadze oldu

Çanakkkale'de düzenlenen 21. Troya Uluslararası Satranç Turnuvası'nın birincisi Türkmen sporcu Giga Quparadze oldu.

Çanakkkale’de düzenlenen 21. Troya Uluslararası Satranç Turnuvası’nın birincisi Türkmen sporcu Giga Quparadze oldu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporcuların yanı sıra çeşitli yaş gruplarında başarılı olan satranç oyuncuları ile kulüpler arası yarışmada dereceye giren satranç kulüplerine de ödüller verildi.

Ödül törenine Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Dr. Firuz Erdil, Biga Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cabir Kaşdemir, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Halil Hilmi Darı, TSF Teknik Kurul Başkanı Abidin Ünal, TSF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Uğur Tülüce, Çınar Bölge Temsilcisi Tuğrul Okar, Çanakkale İl Temsilcisi İsmail Hakkı Şenel ve Turnuva Direktörü Turgut Tunca katıldı.

Bir hafta boyunca devam eden ve çeşitli ülkelerden ve Türkiye’nin 36 ilinden sporcular, küçük oyuncuların velileri, Türkiye Satranç Federasyonu’ndan gözlemciler, hakemler, antrenörler ile birlikte bin 200 kişinin ağırlandığı 21. Troya Uluslararası Satranç Turnuvası’nda toplam 15 bin lira ödül dağıtıldı.

Turnuvanın şampiyonu 8 puan ile Uluslar arası Usta (IM) ünvanlı Türkmenistan adına yarışan Giga Quparadze oldu. 7.5 puana sahip sporculardan Türkiye’den Antalya Çallıspor adına yarışan Orkhan Eminov ikinci, Büyük Usta (GM) ünvanlı Türkmenistanlı Handszar Odeev ise üçüncü oldu. Türkiye çapında kulüpler sıralamasında Antalya Çallıspor birinci olurken, Çanakkale 1915 Satranç Derneği üçüncü oldu.