Trump’tan adaylık açıklaması

ABD'nin eski başkanı Donald Trump'tan adaylık açıklaması geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı Donald Trump’tan adaylık konusunda açıklama geldi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 seçimlerini işaret ederek, “Bunu tekrar yapmamız gerekebilir.” ifadesini kullandı.

Teksas eyaletinin Dallas şehrinde 3 gündür devam eden 2022 Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda konuşan Trump, Demokratlara eleştiriler yöneltirken, 2024 başkanlık seçimlerine adaylığı konusunda da imalarda bulundu. Trump, yaklaşık 2 saat süren konuşmasında, 8 Kasım’da yapılacak ara seçimleri kastederek, “Amerika’nın geri dönüşü, bu kasımda başlıyor ve bu, Kasım 2024’te geliştireceğimiz durdurulamaz ivme ile devam edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

TRUMP 2024’Ü İŞARET ETTİ
Konuşmasında 2024 Başkanlık seçimlerine işaret eden Trump, “Bunu tekrar yapmamız gerekebilir.” dedi. Trump, Başkanlığı döneminde ve sonrasında kendisine yönelik açılan soruşturmalara da eleştiriler yöneltti. Ülke tarihinde en fazla zulüm gören kişi olduğunu savunan Trump, “Eğer evde kalsaydım Donald Trump’a yönelik bu zulüm hemen dururdu ama bunu yapamam çünkü ülkemi ve insanları seviyorum.” diye konuştu.

MUHALİFLERE SERT YÜKLENDİ
Trump, Kongrede devam eden 6 Ocak Komitesi soruşturmasına birkaç kez göndermede bulundu. Halkın ve ülkenin gördüğü “en tehditkar güçlere, yerleşik çıkarlara ve gaddar muhaliflere” karşı durduklarını ileri süren Trump, olanları “iğrenç” olarak niteledi.