TT Bölge Müdür Vekili Kaya: Erzurum’da 37 bin internet abonesi var

Türk Telekom (TT) Erzurum Bölge Müdür Vekili Nihat Kaya, Erzurum'da 37 bin internet kullanıcısı bulunduğunu belirterek, hedeflerinin 2 yıl içerisinde bu sayıyı 50 bine çıkartmak olduğunu söyledi.

Türk Telekom (TT) Erzurum Bölge Müdür Vekili Nihat Kaya, Erzurum’da 37 bin internet kullanıcısı bulunduğunu belirterek, hedeflerinin 2 yıl içerisinde bu sayıyı 50 bine çıkartmak olduğunu söyledi.
İnternet Haftası nedeniyle TT Bölge Müdür Vekili Nihat Kaya, TT Yakutiye hizmet binasındaki Bölge Sistem Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Kaya, daha sonra Türk Telekom Atlama Kuleleri’ndeki kafeteryada kokteyl verdi. Türkiye’de ve Erzurum’da internet kullanıcı sayısının artış gösterdiğini ifade eden Kaya, düşük ücretle, yüksek kalitede hizmet sunduklarını ifade etti.         
    Erzurum dâhil Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki 12 ile yönelik internet altyapı hizmeti sunduklarını anlatan Kaya, nüfusa oranla bölgede en fazla internet abonesinin Erzurum’da olduğunu dile getirdi.
    Hizmet sunumunda köy-kent ayrımını kaldırdıklarını ve bunun da internete erişimi hızlandırdığına dikkat çeken TT Bölge Müdür Vekili Kaya, “Bölgemizde ve ilimizde internet kullanım oranı her geçen gün artış gösteriyor. Erzurum’da 37 bin abonemiz var. Kırsalda da internet kullanımı yaptığımız altyapı yatırımları ile yükseldi.” dedi.
    Türk Telekom’un dünyanın güçlü iletişim şirketlerinden birisi olduğunu da vurgulayan Kaya, güçlü finansal yapı, kurumsal imaj ve güçlü altyapı sistemleriyle sektörde söz sahibi olduklarını vurguladı.
TT Bölgesel Sistem Müdürü Ümit Barolay da kurumlarında iletişim teknolojisinin ulaştığı son sistem araç ve gereçlerle hizmet sunduklarını söyledi. Barolay, Erzurum Bölge Müdürlüğü’nde kullanılan sistem ve ekipmanın İstanbul’da kullanılan ile aynı olduğunu söyleyerek, “Yatırımlarımızda bölgesel ayrımcılık yapmıyoruz. İstanbul’daki merkez de ne varsa o sistem ve cihazların aynısı Erzurum Bölge Müdürlüğü’nde mevcut.” diye konuştu.