Tuğlayı kırınca canından oldu

Eskişehir'de dün meydana gelen cinayet olayında inşaat işçisi şüphelinin, dayısının oğlunu taşıdığı tuğlayı kırdığı gerekçesiyle öldürdüğü öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, maktül Hakan Cengiz(18) ve halasının oğlu şüpheli Ercan Bozkurt (18) inşaatta tuğla taşıdıkları sırada Cengiz taşıdığı tuğlalardan bir kaç tanesinin kırılmasına neden oldu. Bunun üzerine Bozkurt, Cengiz’i tuğlaları kırmaması konusunda uyardı. Cengiz’in bu uyarıya sinirlenmesi üzerine iki işçi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine de Cengiz, Bozkurt’a tokat attı. Bozkurt da işçilerin mutfak olarak kullandığı bölümden aldığı ekmek bıçağını dayısının oğlu olan Cengiz’in sol göğsüne sapladı. Aldığı bıçak darbesi ile ağır yaralanan Cengiz olduğu yere yığılırken Bozkurt kaçmıştı.

Diğer işçilerin haber vermesi üzerine hastaneye kaldırılan Cengiz tüm müdahalelere rağmen olaydan bir saat sonra hayatını kaybetmişti. Şüpheli Bozkurt ise kısa süre sonra yakalanmıştı. Bozkurt’un emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.