Tunç Soyer: Kılıçdaroğlu görevinin başında kalacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun görevinin başında kalması gerektiğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Kılıçdaroğlu’nun yerel seçime kadar CHP liderliğini sürdüreceğini söyledi: 2019 seçimlerinin mimarı Kemal Bey’dir. Bu seçime onun stratejisiyle gidilmeli…

İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kaybedilen seçimleri değerlendirdi, yerel seçim ve CHP’deki ‘değişim’ tartışmasına dair konuştu.

Soyer “Gelinen noktada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakması gerekir mi?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Genel başkanımız bunu kendisi açıkladı. ‘Kaptan olarak gemiyi limana götürmek benim sorumluluğum’ dedi. ‘Liman’dan benim anladığım yerel seçim. Yani yerel seçime kadar görevinin başında kalacak. Ve ben de bunu doğru buluyorum. 2019 seçimlerinin kazanılmasının mimarı Kemal Bey’dir. Bu seçime de onun kurgusu ve stratejisi ile gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Tunç Soyer “Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’a yeniden aday olmasını doğru buluyor musunuz?” sorusuna da “Fevkalade olması gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey İstanbul’da çok güzel şeyler yaptı. Metrolar, kreşler, gençler ile olan iletişimi çok önemli bunlar. Ben dışarıdan bakan bir göz olarak bunları söyleyebiliyorum” yanıtını verdi