Tuncay’dan iddialı sözler

Tuncay, yeni takımına katkıda bulunmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Fenerbahçe’den İngiltere’nin Middlesbrough’a transfer olan Tuncay Şanlı, yeni takımına katkıda bulunmak için bütün yeteneklerini sahaya yansıtacağını, yetenekleri ve yüreğiyle Middlesbrough’da olacağını söyledi.

Middlesbrough Kulübü menajeri Gareth Southgate, bugün Tuncay’ı ingiliz basınına takdim etmek üzere basın toplantısı düzenledi. Son derece mutlu görüntü sergileyen Tuncay, İngiliz gazetecilerin sorularını son derece rahat bir edayla yanıtladı.

Kendisine ”hoşgeldin” diyerek ilk soruyu yönelten gazeteciye ”siz de hoşgeldiniz” yanıtını veren Tuncay, böylece yeni çevresini benimsediğinin işaretlerini verdi. Middlesbrough’u neden seçtiği sorusunu, yeni kulübünün istekleri doğrultusunda her şeyi kendisine sağladığını ve bu seçiminden dolayı pişman olmayacağını hissettirdiğini belirterek yanıtlayan Tuncay, ”Geldiğim andan itibaren her türlü yardımı yaptılar. Her şeyi sağladılar, bunun için burayı tercih ettim” dedi.

Eski kulübü için Şampiyonlar Ligi’nde oynadığını hatırlatan ve ”burada da bu mümkün olabilir mi” diye soran bir gazeteciye, ”tabii ki takımımın hedefleri doğrultusunda her türlü katkıyı yapmaya hazırım. Middlesbrough daha önce UEFA’da oynamış bir takım, bundan sonraki hedeflerine ilerlerken ben de kendilerine her türlü katkıyı sağlayacağım” yanıtını verdi. Viyana’ya gittiğinde kendisini teknik direktörünün karşıladığını, bunu hayatı boyunca unutmayacağını, söz konusu jestin kendisini sonsuz mutlu ettiğini anlatan Tuncay, henüz takım arkadaşlarıyla diyaloğunun tam olmadığını, ilk işinin İngilizce öğrenip onlarla ve hocalarıyla tam diyalog kurmak olacağını ifade etti.

Tuncay Şanlı, Middlesbrough’da mutlu olmaması halinde bir başka Avrupa takımını mı yoksa Türkiye’yi ve belki de eski takımını mı tercih edeceği yolundaki bir soruyu, ”Şu anda o dönemde olmadığım için bir şey söylemek zor. İstediğim ortamdayım ve son derece mutluyum, burada daha da mutlu olmak için de elimden geleni yapacağım” diye yanıtladı.