Tunceli bağımsız milletvekili Kamer Genç’ten inciler

Meclisin renkli simalarından Kamer Genç'in sözleri duyanları gülmekten kırıp geçirdi...

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç’in, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların eşlerinden “karı” diye bahsetmesi büyük tepki çekti.

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ise, teklifle, Anayasa’nın taşıyıcı kolu olan laiklik ilkesinin kesildiğini savundu. Kamer Genç, başörtüsü sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşlerinin başörtülerini çıkarması gerektiğini savundu.

Genç’in Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanların eşlerinden ‘karıları’ ifadesini kullanarak bahsetmesi salonda bulunanlardan tepki aldı. Genç, “Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın karıları türbanlarını çıkaracaklar ve diyecekler ki ‘vallahi de billahi de bu İslam dininin bir gereği değidir. Biz bunları çıkaralım. Siz de çıkarın bu memlekette bu mesele hallolsun’ diyecekler” şeklinde konuştu.

Oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Kemer Genç’e tepki göstererek, Genç’in konuşmasının kaba ve yakışıksız olduğunu söyledi.

Özdeyişlerimizi yanlış söylemekle ünlenen Kamer Genç’in Meclis kürsüsündeki potları ve gafları bununla da sınırlı kalmadı.

İşte Tunceli bağımsız milletvekili Kamer Genç’in bu kadarına da pes dedirten sözleri:

*Başörtüsü Kanununu çıkarma kardeşim. Bu kanununu çıkarırsan memleketi, üniversiteleri kan gölüne döndürürsün…

* Bir Cumhurbaşkanı seçmişsiniz ikide bir Arabistan’a gidiyor. Niye gidiyor buraya? Ne var Arabistan’da?

( NOT : 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, henüz yurtdışı seyahatlerinde Suudi Arabistan’a gitmedi. Ama Kamer Genç’e göre Abdullah Gül, işi gücü bırakayor ve zırt pırt Arabistan’a gidiyor…)

* Başka tehlikeler var onu bırakıyorsunuz gelmişsiniz türbanla uğraşıyorsunuz. Bu neye benziyor biliyor musunuz ? Osmanlı İmparatorluğu İstanbul’u İŞGAL ederken o zaman ki Bizans İmparatorluğu’nun melekler dişi miydi, erkek miydi onu tartışmasına benziyor.

* ( NOT: Osmanlı İstanbul’u işgal etti cümlesini biz genelde Rum, Yunan ve Batılılardan, Avrupalılardan duymaya alışmıştık ama…)

Meclisimizin eşsiz temsilcisi Kamer Genç, usta siyasetçi oluşunu örneklerle de açıkladı. Bakın Kamer Genç’e göre siyasetçi nasıl olur, Vatandaştan oyunu nasıl ister ?

“ Politikalar olarak bizler oy peşindeyiz oy. Acaba oyu milleti nasıl dolandırarak, yalan söyleyerek, milleti kandırarak oy alacağız peşinde koşuyoruz. Gerektiği zaman para veriyoruz. Gerektiği zaman her türlü yalanı söylüyoruz.”

SAMANYOLUHABER