Tunceli Erzincan Karayolu çığ düşünce kapandı

Tunceli Erzincan karayolu akşam saatlerinde çığ düşmesi nedeniyle trafiğe kapandı.

Karayolları yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Tunceli Erzincan Karayolu’nun 45. kilometresinde (12. çığ tüneli mevkii) çığ düşmesi sonucu yol ulaşıma kapandı.

Konuyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Karayolları 82. Şube Şefi Aydoğan Ergün, yolun saat 18.30 suları itibariyle trafiğe kapandığını belirterek, ” Saat 18.30 suları itibariyle iş makinelerimizle bölgeye hareket ettik. Şu anda bulunduğumuz alanda 150 metre uzunluğunda 3 bin metreküp kar kütlesi var. Çalışmalarımız yolun her 2 tarafında da devam ediyor. Sabaha kadar yolu trafiğe açmayı düşünüyoruz” dedi.

Çığ altında bir aracın kaldığı yönündeki soruları da cevaplayan Ergün, “Bu konuda bize kamyoncular tarafından verilen bir bilgi var. Aralıksız yürüttüğümüz çalışmalar sonucu böyle bir şey varsa ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

Ergün, çığ düşen bölgede sürekli benzeri olayların yaşandığını söyledi. Yolda bekleyen kamyoncular da olaya tanık olduklarını belirterek, yolun bir an önce trafiğe açılmasını beklediklerini ifade etti.

Çığ nedeniyle çok sayıda araç yolda bekliyor.