Tunceli ve Diyarbakır’da büyük operasyon başlatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın 16 Şubat'ta yakalanışının yıldönümü ve 21 Mart Nevruz Bayramı öncesi olası bir eylem için büyük bir operasyon başlattı.

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’na bağlı birlikler tarafından dünden bu yana hava ve karadan destekli büyük bir operasyon başlatıldı.

CİHAN muhabirinin edindiği bilgiye göre Tunceli’nin kırsal alanında başlatılan operasyonun ilk gününde Tunceli merkeze bağlı Kutuderesi, Zage mevki ile Aliboğazı, Ovacık ilçesinin Ahpanos Vadisi, Nazımiye ilçesinin Dokuzkayalar Bölgesi olmak üzere Kobra ve Skorsky helikopterlerle özel birliklere bağlı komandoların buraya bırakılmasıyla başladı. Aynı zamanda helikopterlerle bombalanan bu bölgelerde bulunan sığınaklar yine askerler tarafından imha edildiği bildirildi.

2 günden bu yana sürdürülen operasyonlarda ise teröristlerin bir süre önce kullandığı bir sığınağa rastlandığı öğrenildi.

Özellikle kış mevsiminde her yıl Kandil’e çekilen teröristler bu yıl teröristbaşı Abdullah Öcalan’a verilen hücre cezası ve yakalanışının yıldönümü ile 21 Mart Nevruz Bayramı’nda silahlı eylemlerini üst düzeye çıkaracağını bilgilerini alan TSK operasyonu iki bölgeye yaydı.