Tunceli’de şehit olan polis gözyaşlarıyla uğurlandı

Tunceli'de geçirdiği panzer kazası sonucu şehit olan Özel Harekat Şubesi'nde görevli polis memuru Müslüm Sertkaya, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı.

Burada şehidin annesi ile eşi Şirin Sertkaya sinir krizi geçirdi. Şehit polis memurunun henüz hiçbirşeyin farkında olmayan 3 yaşındaki minik kızı Ayça’da babasını son yolcuğa uğurlayanlar arasındaydı. Şehit polisin annesi ve eşi yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabildi. Şehid polis memuru için öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Şehidin cenaze namazını aynı zamanda imam-hatip olan amcası Özdemir Sertkaya kıldırdı. Amca Sertkaya, şehidin anne ve babasına seslenerek, “Bu şeref size yeter. Bu şeref herkese nasip olmaz” dedi.

Cenaze namazının ardından şehidin cenazesi tören mangası tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına kadar taşındı. Şehit polis memuru Müslüm Sertkaya daha sonra Işıkkent Polis Şehitliği’nde toprağa verildi. Cenaze namazına İzmir Vali Yardımcısı Fahri Işıksız, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 57. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Vahit Kubilay ile şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda meslekdaşı katıldı. Şehit polis memuru Müslüm Sertkaya evli ve bir çocuk sahibiydi.