Tunceli’de ‘Tunç’ oprasyonu

Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda polis, "Tunç" adı verilen operasyon kapsamında Tunceli şehir merkezi ve kenar mahallelerde bulunan evlere ani baskınlar düzenleyerek olaylara karıştığı iddia edilen 9 kişiyi gözaltına aldı

Bu amaçla Tunceli Emniyet Müdürü Osman Öztürk tarafından yönetilen Tunç operasyonuyla Tunceli merkez ve kenar mahallelerde bulunan ve olaylara karıştıkları iddia edilen şahısların evlerine baskınlar düzenlendi. Baskınlarda 9 kişi gözaltına alındı. Tunceli Emniyet Müdürlüğü tarafından gece düzenlenen operasyona, özel harekat timleri, çevik kuvvet polisleri ve yunuslar katıldı. Polisin son düzenlediği operasyonla birlikte olaylara karıştığı iddiasıyla gözaltına alınanların sayısı 45 oldu.

Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonu yöneten Emniyet Müdürü Osman Öztürk, yaptığı açıklamada, iki gün önce meydana gelen olaylara Tunceli Polisi’nin etkili şekilde müdahale ettiğini belirterek, “Yaşanan olaylarda Tunceli Polisi sağduyulu ve etkin müdahale tarzıyla gerekeni yapmıştır. Olaylara karışanlar tespit edilip gözaltına alınmıştır” dedi.

Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatları doğrultusunda yasal işlemlerin devam ettiğini ifade eden Öztürk, “Ne yazık ki bu olaylarda genellikle çocuklarımızı görüyoruz. Bu anlamda anne ve babalara seslenmek istiyorum. Çocuklarına sahip çıksınlar. Çocuklarının arkadaş gruplarına, gittikleri yerlere ve özellikle okul dışında bulundukları mekanlara dikkat etsinler” diye konuştu.

Alınan tedbirlerle ilin huzur ve güvenliğinin etkin şekilde sağlandığını kaydeden Müdür Öztürk, “Yaşanan olaylarda sağduyulu davranan Tuncelili vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öztürk, gözaltına alınan 45 kişinin sorgularının devam ettiğini belirterek, şahısların sorguların bitmesinin ardından adliyeye çıkarılacaklarını söyledi.