Tunus’la gençlik ve spor işbirliği protokolü yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Tunus ile imzalan protokolle birlikte Tunuslu gençlere Türkiye kapılarının sonuna kadar açıldığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Tunus ile imzalan protokolle birlikte Tunuslu gençlere Türkiye kapılarının sonuna kadar açıldığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Tunus Gençlik ve Spor Bakanı Tarek Dhiab ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Bir süre makamında konuk bakan ile görüşen Kılıç, daha sonra Dhiab ile birlikle basın mensupları önünde gençlik ve spor alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol sonrası açılamada bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Tunus ve Türkiye gençleri bundan sonraki süreçte uluslararası pek çok programda birlikte olacağını ve iki ülke gençleri arasında ziyaret programları tertip edileceğini söyledi.

Bu protokolle Tunuslu gençlere kapıların sonuna kadar açılmış olduğunun altını çizen Bakan Kılıç, ”Sadece kapılarımızı değil gönül dünyamızı da açmış bulunuyoruz. Ayrıca aynı şekilde Tunus’un da Türkiye’den gidecek gençlere kapılarını sonuna kadar açacaktır.” dedi.

Tunus’daki devrimin ardından ülkeyi ilk ziyaret eden kişinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Tunuslu Bakan Dhiab, ”Türkiye’nin tecrübeleri ve deneyimleri bizim için çok önemlidir. Bu başarı birçok alanda siyasi, ekonomik ve spor alanlarında elde edilmiştir. Umuyorum bu güçlü işbirliği gençlerimizi birbirine daha fazla yakınlaştıracaktır.” şeklinde konuştu.