Tüpras emektar çalisanlarini ödüllendirdi

BATMAN - Kurulusunun 22. yil dönümünü kutlayan Tüpras'ta, 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 hizmet yilini dolduran çalisanlarini ödüllendirildi.

Tören için süslenen yemekhanede tören öncesi Tüpras Genel Müdürü Hüsamettin Danis’in kutlama mesaji okundu.

Mesajinda Tüpras’in dünü ve bugününü anlatan Danis, kurulusun bugünlere gelmesinde emegi olan çalisanlara tesekkür etti. Ardindan söz alan Tüpras Batman Rafineri Müdürü Yusuf Yakut, ülkenin en büyük sinai ve enerji sektörünün lider kurulusu olan Tüpras’in 22. kurulus yildönümünü kutlamanin heyecani ve gururunu yasadiklarini belirtti.

Tüpras’in ülkenin en büyük 500 sinai kurulusu arasinda sürekli birinci sirada yer aldigini söyleyen Yakut sunlari söyledi; “Dünyanin en büyük 500 sanayi sirketi arasinda yer alan, yine dünya petrol sektörünün en büyük 50 sirketi içerisinde bulunan ülkemizin enerji lokomatifi Tüpras’in 22. kurulus yildönümünü kutlamaktayiz. Batman’i 20 haneli bir köyden, 1957’de ilçe olmasina, 1990 yilinda vilayet olmasina ve halen 350 bine varan nüfusu ile Güneydogu’nun en hareketli ve ticaret merkezi olmasinda en büyük katkisi olan, Türkiye’nin ilk rafinerisi Batman Rafinerimizin de 51. kurulus yildönümünü kutlamanin mutlulugu ve heyecani içerisindeyiz.”

Tüpras çalisanlarini bir araya getiren törende çesitli birimlerde 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 hizmet yilini dolduran çalisanlara çesitli ödüller verildi. Ödül töreninde duygulu anlar yasayan çalisanlari, salondakiler uzun süre alkisladi. Ödül dagitiminin ardindan Rafineri yöneticileri ve çalisanlar birlikte yemek yediler.