Turgay Kıran; ‘Başkanlığı düşünüyorum’

Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi ve basın sözcüsü Turgay Kıran, mart ayında yapılacak kongrede başkan adayı olup olmayacağına 10-15 gün sonra karar vereceğini söyledi.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen toplantı öncesinde konuşan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kıran, “Ben geçen yönetimde belli bir plan ve program oluşturarak liste hazırladım ve başkanlığa aday oldum. Daha sonra Başkan Özhan Canaydın’ın listesinde yer aldım. Şu an bazı plan ve projeler hazırlıyoruz. Mali genel kurulumuz var. Daha sonra gerekli çalışmaları yapıp başkanlığa aday olup olmayacağıma karar vereceğim ama başkanlığı düşünüyorum” diye konuştu.

Yarın oynanacak Sivasspor maçı için de Kıran, “Takımımız yoluna emin adımlarla devam ediyor. Şampiyonluk yolunda mücadelemiz devam ediyor. Türkiye Kupası’nda da çeyrek finale çıktık. Sivas’ta havanın biraz kötü olduğunu duyduk ama üç puanı alıp İstanbul’a döneceğimizden eminim” diye konuştu.

Turkcell Süper Ligi’nde hakemlerin Fenerbahçe maçlarında hata yaptığının hatırlatılması üzerine Kıran: “Ben hakemlerin bilerek hata yaptıklarına inanmıyorum. Samsunspor ile Fenerbahçe maçında oynanan karşılaşmada hakem Serdar Tatlı’nın yapmış olduğu hatadan dolayı Fenerbahçeliler dahi rahatsız. Bana görü şu anlık hakem hataları tesadüf gibi. Her zaman Fenerbahçe maçında hata yapacaklar diye bir kural yok” diye cevap verdi.

Kıran, Okan Koç’un Galatasaray’a transferine izin vermediği Futbol Federasyonu’nun aynı futbolcunun Ankaragücü’ne transferine ise, “Zannedersem Futbol Federasyonu Okan’ın Galatasaray’a transferinde bir sorun varki vermedi. BAşka bir art niyet aramamak gerekiyor. Zaten Haluk Ulusoy bizim kongre üyemiz niye bize yanlış yapsınki” diye konuştu.

– KOZAK: “BAŞKANLIĞA ADAYLIĞIM SÖZ KONUSU DEĞİL” –

Galatasaray Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak, Galatasaray’ın kurtuluşu için düzenlediği toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bu toplantının amacını Galatasaray’ın son 10 yıl içinde yaşamış olduğu sıkıntının nedenlerini açıklamak olduğunu kaydeden Kozak, “Bu toplantıyı düzenlememin başkanlıkla falan ilgisi yok kimse bunun arkasında birşeyler aramasın” diye konuştu.