Turistler Alanya’yı huzurevine benzetti

Hollandalı emekliler, Antalya'nın Alanya ilçesini güzellikler içindeki dev bir huzurevine benzetti. Alanya emekli turistlerin gözde mekanı oldu.

Hollanda’dan her yıl düzenli olarak Alanya’ya gelerek tatil yapan emekli Hollandalı turistlerden Elly-Hans Dınkelaar ile Nel-Bodo Fussgang çiftleri, Alanya’yı dev bir huzurevine benzeterek, “Burada kendimizi çok mutlu ve huzurlu hissediyoruz. Hayatımın en mutlu anlarını burada yaşıyorum.” dediler.

Her sabah otellerinden çıktıktan sonra sahilde uzun yürüyüşler yaptıklarını anlatan Hollandalı çift, Alanya’nın havasının, suyunun ve özellikle insanlarının çok iyi olduğunu kaydetti. En sevdikleri dinlenme noktalarından birisinin Mola kavşağında bulunan park alanı olduğunu ifade eden Dinkelaar ve Fussgang çiftleri kendi ülkelerinde de Türk komşu ve yakın dostları olduğunu anlattı.

Alanya’ya tatil için yazın gelmek istemediklerini ifade eden Dınkelaar, “Çünkü burada yazın hava çok sıcak oluyor. Alanya’ya beşinci gelişimiz. İki sene öncesi ile kıyaslandığında Alanya daha güzel. Kaldırımlar geniş. Yürüyüş yapmak çok rahat. Ayrıca Alanya’nın gençleri çok centilmen. Örneğin halk otobüsünde bize yer vermeleri büyük incelik.” diye konuştu.