Türk Amerikan Derneği’ne bombayı TİKKO’cu koymuş

Adana'da 4 kişinin yaralandığı Türk-Amerikan Derneği'ne bomba konulması olayını yasadışı Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu'nun (TİKKO) gerçekleştirme olasılığı ağırlık kazanıyor.

Türk Amerikan Derneği’ne dün bombalı saldırı gerçekleştirilmiş ve saldırıda, kurs öğrencileri Fatma İrem Erol (14), Zeynep Erdoğan (24), personel Halil Aşkın (60) ile hamile olan Naime Erdoğan (23) yaralanmıştı.

Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri’nce yapılan incelemede, patlamanın ses bombasından kaynaklandığı ağırlık kazandı. Bombanın, patladığı yerde hiçbir tortu ve kalıntı bırakmayan kimyasal bileşikle hazırlandığı sanılıyor.

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen görgü şahitlerinden biri, olay yerinden kaçarak uzaklaştığı söylenen kişiyi fotoğrafından teşhis etti. Teşhis edilen kişinin örgütle bağlantısı olduğu belirtildi.

Bu arada, Türk-Amerikan Derneği’nin korunması Emniyet Müdürü Şükrü Yetimoğlu döneminde kaldırıldı. Birkaç kez daha patlama yaşanan dernekte güvenlik kamerası olmaması da güvenlik güçlerinin işini zorlaştırıyor.

Polis, cadde üzerinde bir işyerine ait güvenlik kamerasına yakalanan kişiyi görüntülerinin incelenmesi mümkün olmadığı için dikkate almadı.