Türk Eğitim Sen: MEB’de haksızlık hukuksuzluk adam kayırmacılığa son verin

Türk Eğitim Sen Gümüşhane İl Temsilciliği, Milli Eğitim'deki haksızlık, hukuk tanımamazlık ve adam kayırmalara tepki amacıyla Zafer Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim Sen Gümüşhane İl Temsilciliği, Milli Eğitim’deki haksızlık, hukuk tanımamazlık ve adam kayırmalara tepki amacıyla Zafer Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Gümüşhane Şube Başkanı Mustafa Fevzi Akçay, sendika olarak bugün okullarda iş bırakma eylemi yaptıklarını ve yapılan yanlışlıklardan dönülmezse eylemlerine devam edeceklerine söyledi. Okullarda başarılı yöneticilerin birer birer tasfiye edildiğini, TEOG’da okulunu başarıyla zirveye taşıyan müdürlerin iktidarın kapı kulu olmadığı için görevlerine son verildiğini kaydeden Akçay, bunun yerine akraba, dostluk ilişkilerinin yanında AKP teşkilatlarıyla kafa kafaya veren yandaş sendikanın hazırladığı sipariş listelerin Şube Müdürleri’nin önüne sunulduğunu belirtti.
MEB Yasası ve akabinde çıkarılan Yönetici Atama Yönetmeliği ile okulların hallaç pamuğu gibi dağıtıldığını bildiren Akçay, görev süresi uzatılacak müdürlerin kendilerine biat edenlerden, ideolojisi ve siyasi duruşu iktidara yakın olanlardan seçildiğine dikkat çekti.
Şu an 8 bin okul müdürünün mağdur edildiğini ve bundan sonraki sürecin sipariş müdür yardımcılarıyla devam edeceğini ifade eden Akçay, Milli Eğitim’de müdür atamaları ve yapılan yanlış uygulamalar için yaptıkları eylemin bir uyarı niteliğinde olduğunu, yanlış uygulamalardan geri dönülmezse eylemlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.
CİHAN