Türk Eğitim Sen şube başkanları Ankara’ya gitti

Erzincan'da buluşan doğunun Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen'in 108 Şube Başkanı Ankara'ya yürüyor.

“Geleceğimize Yürüyoruz” adıyla eylem yapmak için Erzincan’a gelen 6 ilin Şube Başkanları ile buluşan sendika üyeleri bugün Sivas’a hareket ederek, Ankara’da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’le görüşerek sorunlarını dile getirecekler.

Erzincan Kamu-Sen Şube Başkanları ve İl Temsilcileri, “Geleceğimize Yürüyoruz” sloganıyla düzenlenen eyleme katılan Erzurum 1 Nolu Şube Başkanı Müfit Bayraktar, Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Nusret Oliger, Ardahan Şube Başkanı Çağrı Coşkun, Kars Şube Başkanı Fahrettin Şimşek, Artvin Şube Başkanı Nizamettin Torun ve Gümüşhane Şube Başkanı Şevki Aşkın’ı davul zurna ve halaylar çekerek karşıladılar. Kamu Lojmanları önünde Türk Eğitim-Sen tarafından karşılanan şube başkanları halaylar çekti.

Erzincan Şube Başkanı Rahmi Özden yaptığı açıklamada, “Erzincan’a gelen misafirlerimiz ve Kamu-Sen’e bağlı Erzincan Şube Başkanları ve İl Temsilcileri ‘Geleceğimize Yürüyoruz’ adlı eylemimize katılmak için buradalar. Erzincan’a gelen misafirlerimiz ile birlikte Ankara’ya gidip, sorunlarımızı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e aktaracağız” şeklinde konuştu. Kamu Lojmanları önünde toplanan grup, davul zurna eşliğinde yaklaşık 1 kilometrelik bir mesafe yürüyerek, şube binasına geldiler.