Türk futbolcu fırtına gibi!

UEFA'nın düzenlediği 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Almanya formasıyla mücadele eden Türk asıllı oyuncu Mesut Özil, formuyla uefa.com'a haber oldu.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA) düzenlediği 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Almanya formasıyla mücadele eden Türk asıllı oyuncu Mesut Özil, Rusya maçında oynadığı başarılı futbolla, UEFA’nın resmi sitesi olan uefa.com’a haber oldu.

UEFA’nın, Avusturya’da düzenlediği 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Almanya formasıyla Rusya’ya karşı mücadele eden ve takımının 3-2 kazandığı karşılaşmada, bir gol atan ve oynadığı futbolla herkesi kendine hayran bırakan Mesut Özil’e uefa.com’dan övgü dolu sözler geldi.

Almaya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Schalke 04’te forma giyen 18 yaşındaki Türk asıllı futbolcu Mesut Özil için UEFA editörleri “Almanya’nın iftiharı” yorumunda bulundular ve bu yorumu haber başlığı yaptılar.

UEFA’nın haberinde, Mesut Özil’in “Bu şampiyonayı kazanmayı çok istiyoruz ve buraya kazanmak için geldik” sözlerine de yer verdi.

Özil, UEFA’ya yaptığı açıklamalarda ayrıca, Fenerbahçe ve Barcelona takımlarında forma giymeyi arzuladığını da ifade ederken, Almanya adına milli formayı giydiği için de gurur duyduğunu söyledi. Özil, oyun stilini geliştirerek yaşıtları içerisinde Avrupa’nın en iyi oyuncusu olmak istediğini belirtti.

Haberde ayrıca, Mesut Özil’in, Eylül ayında milli formayı giymeye başladığını ve teknik direktör Frank Engel’in kilit oyuncularından biri olduğu da hatırlatıldı. UEFA editörleri Özil’in geçtiğimiz sezon 19 Bundesliga maçına çıkarak, Schalke’yle olan sözleşmesini 2009 yılına kadar uzattığına da vurgu yapıldı.