Türk imam İsviçre’yi karıştırdı!

İsviçre dehşete düştü! Polis ‘Abu Anas' için alarmda!

İsviçre polisi Alman vatandaşı Türk asıllı ‘Abu Anas’ takma adlı imam Muhammed Çiftçi için alarma geçti. İsviçre’deki radikal İslamcılar’ın Grabünden kantonunda düzenledikleri seminer dolayısıyla eğitim amaçlı video kaseti gösterilen Muhammed Çiftçi kasetteki konuşmasında, dinden çıkanların ve küfre batanların kafasını kesmenin caiz olduğunu ve ayrıca kadınların itaat etmedikleri zaman dövülmesi gerektiğini söylemesi polisi alarma geçirdi. Federal polisle birlikte kantonal düzeyde önlem alan polis seminere katılanları taşkınlık olasılığına karşı sadece izledi. Seminere özellikle Almanya’dan radikal görüşleriyle tanınan İslamcı imamlar katıldı.

İsviçre televizyonun geniş yer verdiği radikal İslamcıların seminerine video kaset aracılıyla katılan Türk asıllı Alman vatandaşı, avukat Muhammed Çiftçi, kasetinde şunları söylüyor: “Burada bahsedilen konu: Dinden dönen, dini terk eden veya emirlerini uygulamayıp küfre batmış erkeklerdir. Sünni fıkhına ve Hz. Muhammed’in uygulamalarına göre bu kişilerin kafası kesilmelidir. Bu ceza bu dünyada onlara verilecek cezadır. Ama bu kişi yanlış şeylere inanmış, günahkarlar gibi yanmayacaktır. Kafa kesme cezası yalnız İslam halifesinin olduğu İslam devletinde uygulanacak bir cezadır. Hiç şüphe yok ki bu ceza sadece İslam devleti tarafından icra edilecektir. Eğer bir baba dinden dönerse, oğlunun kafasını kesme hakkı yoktur. Bu görev devlete aittir. Böyle bir durum ortaya çıktığında ona verilecek ceza devlet tarafından kafası kesilerek ölümdür. Dinden dönen Kadınlar da erkekler gibi cezalandırılacak mı? Yoksa sadece erkeklere mi ait bu ceza şekli? Bu konu da 2 görüş var. Birinci görüş dinden dönene kadının doğru yola gelinceye kadar ev hapsinde tutulması. İkinci görüş ise öldürülmeleri. Ama erkekler için kesin ceza ölüm.” Alman vatandaşı olan Türk asıllı Avukat imam Muhammed Çiftçi ‘Abu Anas’ adıyla tanınıyor, Çiftçi’nin internet aracılıyla eğitim alınan hem de Almanya da kurs gibi gidilerek eğitim alınan İslam okulu bulunuyor. Okul 8 sınıftan oluşuyor ve her sınıf 6 ay sürüyor. Internet aracılıyla eğitim almak isteyenler 80 Euro kayıt ücreti ve 55 Euro aylık olmak üzere eğitim parası yatırılıyorlar. Okul için en başta en az 410 Euro yatırmak gerekiyor. Kişi eğitimden memnun kalmazsa kurs parası iade edilmiyor ancak bir sonraki kursa gitmek istemezse ilk kursun en geç Haziran ayı başında haber vermek suretiyle kurstan ayrılabiliyor. Aksi takdirde kalan 6 ayın parasını da ödemek zorunda kalıyor.

Eğer İslam okuluna giderek eğitim alınmak isteniyorsa 6 aylık kurs için 590 Euro ödeniyor. Kurstan ayrılma koşulları ise İnternet kursuyla aynı. Kişiler 6 aylık peşin yatırmak zorunda tutumuyor. Ayrılırken de bir üst sınıfa devam etmeyeceklerse bunu bir önceki kursun son ayının ilk günü bildirmek zorunda olduğu vurgulanıyor.