Türk İnternet sektöründe önemli işbirliği

Türkiye’nin lider risk sermayesi şirketlerinden iLab Ventures (iLab Holding) Türkiye’nin en büyük bireysel elektronik ticaret platformu GittiGidiyor.com’a ortak oldu.

iLab’ın söz konusu yatırımına ek olarak, GittiGidiyor.com kurucu hissedarlarının önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği yeni internet projelerinde de yatırım yapmayı planladığı belirtildi.

Yatırım ve işbirliği ile ilgili görüşlerini dile getiren iLab Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Say, GittiGidiyor.com yatırımının uzun vadeli internet stratejilerinin bir parçası olduğunu ve bu ortaklık sayesinde Türk İnternet sektöründe kendini ispat etmiş bir yönetim takımıyla uzun vadeli işbirliği yapma fırsatı yakalayacaklarını söyledi.

GittiGidiyor.com adına açıklama yapan Şirket Genel Müdürü Serkan Borançılı ise, iLab’in ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Say’ın sektörel tecrübelerinden ve dünya çapında ilişkilerinden faydalanmanın GittiGidiyor.com’un gelişimine önemli katkıda bulunacağına inandıklarını söyledi.

Serkan Borançılı, ayrıca iLab ortaklığına ek olarak, dünyanın en büyük yatırım bankası Citigroup Global Markets’ın New York merkezinde şirket evlilikleri ve stratejik ortaklıklar konusunda başkan yardımcısı olarak görev yapan Tolga Kabataş’ın, Mart başında İcra Kurulu Üyesi olarak GittiGidiyor.com yönetimine katılacağını duyurdu.

Ortaklık görüşmelerinde iLab’in hukuk danışmanlığı Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu, GittiGidiyor.com’un hukuk danışmanlığı ise Türkekul Hukuk Bürosu tarafından yapıldı.

GittiGidiyor.com Hakkında

Şubat 2001 yılında yayına başlayan GittiGidiyor.com, yaklaşık 500.000 kayıtlı üyesi, 300.000’e yakın günlük ziyaretçisi ve 200.000’i aşkın günlük açık artırma fırsatlarıyla Türkiye’nin en büyük bireysel elektronik ticaret platformudur. 2001 yılında Güvenli Ticaret ödeme sistemini geliştirerek, Türkiye’de bireyler arası doğrudan ticaret alışkanlığının gelişmesini sağlayan Şirket, kurulduğu günden bu yana bir milyonun üzerinde satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştır.

iLab Ventures Hakkında

iLab Ventures Nisan 2000 tarihinde yüksek büyüme potansiyeli olan sektörlerdeki şirketlere ve projelere yatırım yapmak üzere kurulan ve interneti çalışmalarının odağına alan bir ”yatırım holding” şirketidir. Türkiye’de internet odaklı ve internet teknolojilerini kullanarak iş yapan şirketlere ve projelere yatırım yapan iLab Ventures, Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde önemli bir rol üstlenmeyi hedeflemektedir.