Türk Kamu-Sen; ‘Fişlemeyi tasvip etmiyoruz’

Türk Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Büro- Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, son günlerde gündeme gelen kamu görevlilerinin fişleme olaylarını tasvip etmediklerini söyledi.

Ulusal bir gazete tarafından ortaya çıkarılan Jandarma’nın kamu görevlilerini fişleme olayıyla ilgili Türk Kamu- Sen genel Sekreteri Yokuş, devletin kendisini koruma adına bazı kişileri takip altına alabileceğini ancak fişleme olaylarının geçmişte yapılan uygulamalar olduğunu ve bu olayı tasvip etmediklerini söyledi.

Güneydoğu’da çıkan olaylarla ilgili konulara da değinen Yokuş hükümeti olaylara duyarsız kalması ve şiddeti önleyememesi nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi.

Terör örgütü yandaşlarının başta Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Van olmak üzere olay çıkartmalarının bir başkaldırı olduğunu belirten Yokuş, hükümetin olaylara seyirci kaldığını ileri sürdü.

Güneydoğu’da akan kanın sorumlusu olarak etnik ayrımcılara da yaptığı açıklamalarla Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın cesaret verdiğini ifade eden Yokuş “Şehirlerimizde halkın mal ve can güvenliği kalmamıştır. Güneydoğu halkı ABD’nin ve Kuzey Irak’ta kurdurduğu Kürt Devleti ve PKK terör örgütü arasında sıkışmıştır. Hükümet ise bu hazin tabloyu seyretmektedir. Bu yüzden bu hükümetin iş başından uzaklaştırılması gerekmektedir.” diye konuştu.

Türk Kamu- Sen olarak hükümetin yanlışlarını her platformda anlatmaya devam edeceklerini belirten Yokuş ülkenin geleceğinden endişe duyan diğer sivil toplum örgütlerinden kendilerine destek vermesi çağrısında bulundu.

OGC’de düzenlenen basın toplantısına Türk Büro Sen Adana Şube Başkanı Turhan Topalhan ve yönetim kurulu üyeleri ile Osmaniye’de bulunan Türk Kamu-Sen’ bağlı Sağlık-sen, Diyanet Vakıf -Sen, Eğitim- Sen, başkanları da katıldı.