Türk kebap İngilizlerin vazgeçilmezi haline geldi

Türk döner ve kebanının ünü tüm Avrupa’yı sararken İngiltere’nin başkenti Londra’nın her köşesinde rahatlıkla rastlanan Türk kebabı İngilizlerin vazgeçilmez fast food yemeği haline geldi.

Sıradan İngiliz vatandaşından polisine kadar her kesimden gelen taleb karşısında kebab dükkanları Mc Donalds’lardan daha yoğun olabiliyor. Bunlardan biri olan Kuzey Londra’da bulunan ve tek şubesi olan ”The Best Turkish Kebab”ın müşterilerinin çoğu İngiliz.

The Best Turkish Kebab’ı işleten İsmail Demir İngilizlerin yoğun ilgisinden memnun. Her sezonda işlerde değişimlerin olduğunu belirten Demir, ”Şu an daha ikinci aydayız. Bu aylarda diğer aylara göre işlerde biraz azalma oluyor.”dedi. Müşterilerin kebabtan duydukları memnuniyeti aktaran Demir, ” Müşterilerimizin yüzde 70-80’i ingiliz. Artık kebab İngilizlerin vazgeçilmezi haline geldi. Fast Food denince akla ilk gelen kebab oluyor. Kebab denince de akla ilk gelen Türkler oluyor.”diye konuştu.

Kebabın Londra’da uzun geçmişi olduğuna dikkat çeken Demir, ”Biz çok eskilerden beri buralardayız . Kebabın Londra’da ki geçmişi 60-70 yıl öncesine kadar gider. The Best Türkish Kebab olarak bizim Londra’da 24 yıllık bir mazimiz var. Bizim şube olan The Best Turkish Kebab Londra’da tüm kebab yerlerinin en iyisi olarak bilinir. Kaliteye çok önem veriyoruz. Bir tane olsun temiz olsun diyoruz. Şu an için de başka yerde şube açmayı düşünmüyoruz.”şeklinde konuştu.

-İngiliz Curley: ”Kebabı çok seviyorum”-

Müşterilerden bayan Curly ise kebaba olan beğenisini şöyle dile getirdi: ”Kebabı çok seviyorum. Gerçekten harika, yaklaşık 20 yıldır kebab yiyorum. Bu benim bildiğim en iyi fast food.”