Türk mankenler kavgacı

Real Madrid’in Brezilyalı’sı dünyaca ünlü futbolcu Roberto Carlos’un manken sevgilisi Paula Piedro ve Letonyalı ünlü manken Julia Lutsenko, abiye giyimin öncü firması “Alchera 2006” kreasyonu için kamera karşısına geçti.

“Türkler çok sıcak”
İlk defa Türkiye’ye geldiğini belirten Paula Piedro, “Türkiye’yi çok sevdim. Yemekleri mükemmel, insanları çok sıcak. Havaların soğuk olmasına rağmen burada oldukça güzel vakit geçirdim. Burada mankenlik yapmak oldukça kolay olmalı. ‘Alchera’ dünya çapında büyük bir firma. Kataloğunda neden Türk manken kullanmadı anlamış değilim. Ama böyle büyük bir organizasyonda İtalyan modasını en iyi tanıtan manken arkadaşım Julia Lutsenko ile aynı kreasyonda yer aldığım için mutluyum” şeklinde konuştu.

“Kötü imaj oluşuyor”
Türkiye’de de çok ünlü mankenler olduğunu duyduklarını belirten Paula Piedro ve Julia Lutsenko, “Örneğin; Güzide Duran, Tülin Şahin, Çağla Şikel ve Deniz Akkaya isimlerini çok duyduk. Ama kendilerini tanımıyoruz. Türk manken deyince akla gelen tek şey sürekli birbirleriyle kavga ettikleri ya da TV dizilerinde rol alan isimler olarak hatırlıyoruz. Onların bir an önce kavgalara son verip podyum mücadelesi vermeleri gerekir. Aksi takdirde Türk firmaları bizim gibi yabancı mankenlere yönelmeye devam edecektir. Çok kaliteli model televizyon dizileri ya da haber spikerliği yapmaz. Oysa sizdeki mankenlerin birçoğu bu tür işleri yapıyorlarmış. Bu mankenlik adına çok kötü imaj” diye konuştular.

>>> “Carlos Fener’e gelebilir”
Sevgilisi Roberto Carlos’un Fenerbahçe’den teklif aldığını doğrulayan Paula Piedro, “Carlos’u seviyorum. İyi giden bir birlikteliğimiz var. Ama bu benim özel hayatım. Bu konuda fazla açıklama yapmak istemiyorum. Keza ben buraya çalışmaya geldim. Ancak Berezilya’ya döndüğümde Carlos’a ülkeniz hakkında çok olumlu şeyler aktaracağım. Öğrendiğim kadarıyla Fenerbahçe yıldızlar topluluğundan oluşan futbolculara sahip. Anelka, Apiah’ı tanıyorum. Umarım Carlos da en kısa zamanda Fenerbahçe formasını giyer. Çünkü ben Türkiye’yi çok sevdim” diye konuştu.