Türk Silahlı Kuvvetleri bahar operasyonu başlattı

TSK'nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütüne yönelik başlattığı temizlik operasyonlarında Mardin'in Dargeçit ilçesi Belen köyü kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6 terörist ölü ele geçirildi.

Dargeçit ilçesi Cehennem Deresi ve Bakok Dağları’nda yuvalanan terör örgütü militanlarına yönelik düzenlenen ve temizlik harekâtı olarak adlandırılan operasyonun 2 hafta kadar devam edeceği belirtildi.

Temizlik hareketinde hedefin Kuzey Irak’ta barınan teröristleri etkisiz hale getirmek olduğu açıklandı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde düzenlenen temizlik operasyonu ardından Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak’ta Kandil dağında barınan terör örgütüne yönelik geniş askeri operasyon hazırlığında olduğu iddia edildi.

Önümüzdeki Mart ayından itibaren Kuzey Irak’a yönelik geniş ve kapsamlı hava ve kara destekli operasyonların başlatılacağı ve bölgede aylarca sürecek askeri operasyonların hazırlığında olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

Güvenlik güçleri bölgede terör örgütüne yönelik büyük bir darbe hazırlığında olduğu belirtildi.

Öte yandan, havaların ısınmasıyla birlikte Kuzey Irak’tan bölgeye çok sayıda terörist Türkiye’ye giriş yaptığı ve eylem hazırlığında olduğu tespit edildi.