Türk soyguncu çeteyi bir bir ihbar etti

Almanya’da bir Türk, poker turnuvasını soyarken yakalandı.

Kaçan arkadaşları, geri dönerek onu kurtardı. Ancak o iki hafta sonra polise teslim oldu ve arkadaşlarını tek tek ihbar etti.

Polis adını gizli tutuyor

Berlin’de iki hafta önce bir otelde düzenlenen poker turnuvasını basan silahlı 4 kişi, ödül parası olan 242 bin euro’yu (508 bin TL) çantalara koyarak kaçtı. Korumalar, çetenin bir üyesini yakaladı. Diğer üç kişi geri dönerek arkadaşlarını kurtardı. Ancak bu hırsız dün polise giderek teslim oldu. Çete arkadaşlarının isimlerini ve yaşadıkları yerleri polise söyleyen 21 yaşındaki Türk’ün adı da açıklanmadı. Bu ihbarla iki haftadır hiçbir iz bulamamakla eleştirilen polis rahat bir nefes aldı.

Payına düşeni de geri verdi

Soruşturmayı yürüten Komiser Stefan Teller, teslim olan kişinin Türk olduğunu, onun yanında Cihad Chetvie ve Ahmet El Avayti adlı 2 Arap ile Mustafa Uçarkuş adlı bir başka Türk’ün arandığını açıkladı. Başsavcı, çalınan paranın dört soyguncu arasında paylaşıldığını, teslim olan Türk’ün payını geri verdiğini, arkadaşları hakkında da ayrıntılı açıklama yaptığını söyledi. Bunun üzerine bu kişilerin evlerine düzenlenen baskında bir sonuç alınamadı.