Türk takımının yabancı taraftarları

Malatya Özel Rahime Batu Koleji'nde öğrenim gören Somali ve Güney Afrikalı öğrenciler, Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden Yeni Malatyaspor oyuncularına antrenmanda tatlı ikram etti.

Malatya Özel Rahime Batu Koleji’nde öğrenim gören Somali ve Güney Afrikalı öğrenciler, Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Yeni Malatyaspor oyuncularına antrenmanda tatlı ikram etti.

Yeni Malatyaspor’un hafta sonu karşılaşacağı İnegölspor maçı öncesinde hazırlıklarına devam ettiği Orduzu Pınarbaşı Tesisleri’ndeki antrenman sahasına gelen okul müdürü Ufuk Ercül ile öğrenciler, antrenmanda oyunculara tezahürat yaptı. Bir Somalili öğrenci ‘Sarı’ diye bağırırken diğer öğrenciler ‘kırmızı’ diye karşılık verdi.

Öğrenciler takıma yeni gelen teknik direktör Mehmet Altıparmak’a çiçek ve baklava hediye etti. Altıparmak, öğrencileri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yeni Malatyaspor’un yanında olacak herkese ihtiyacımız var.” dedi.

Altıparmak, Somalili öğrencilerin dahi kendilerini desteğe gelmesinin birlik ve beraberliğe güzel bir örnek olduğunu söyledi. Okul Müdürü Ercül de Yeni Malatyaspor’un adım adım zirveye ulaştığını belirterek, “Biz futbolcuların ve yönetimin gayretli çalışmalarını görüyoruz. Buna gönülden destek vermemiz gerekiyor. Şehir, Malatyalılar ve taraftar olarak takıma sahip çıkarsak Malatya şampiyon olacaktır.” dedi.

Ercül ve öğrenciler, antrenman sonrası futbolculara getirdikleri tatlıdan ikram etti.