Türk Telekom Akademi eğitimine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

"Geleceğe Değer" projesi kapsamında gençlerin ufuk kazanmasına katkı sağlamayı düşünen Türk Telekom Akademi'nin 11. durağı Çanakkale oldu.

“Geleceğe Değer” projesi kapsamında gençlerin ufuk kazanmasına katkı sağlamayı düşünen Türk Telekom Akademi’nin 11. durağı Çanakkale oldu. Eğitmenler, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencileriyle biraraya geldi.
Açılış konuşmasını yapan Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar, “Üniversitelerdeki gençlere destek vermeyi, hayata her açıdan donanımlı bir şekilde hazırlanmalarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Projeye başlarken sektörün okulu olarak nitelendirilen Türk Telekom ve Türk Telekom Akademi’nin hazırlayacağı programların farklı olmasını düşündük ve buna göre hazırlandık. Projemizin 11. durağı olan ÇOMÜ’de öğrencilerin gösterdiği ilgi, bu alanda önemli bir boşluğu doldurabildiğimizi gösteriyor. Diğer illerde de projemizi aynı heyecanla sürdüreceğiz.” dedi. Proje kapsamında uzmanlar tarafından gün boyu verilen eğitimlerde, öğrencilerin genel eğilimleri yorumlanarak okuldan sonraki hayata nasıl başlayacakları, görüntülü sunumlarla anlatılıyor. Eğitimin bazı bölümlerinin ayaküstü komedi şeklinde yapılması katılımın yüksek olmasını sağlıyor. Eğitimin yanısıra tarihî Türk zeka ve strateji oyunu mangala da tanıtılarak küçük bir turnuva düzenleniyor.