Türk Telekom ücretsiz Internet evi açtı

Artvin'de, İnternet Haftası nedeniyle Türk Telekom tarafından internet evi açıldı.

Açılışa İl Emniyet Müdürü Orhan Ekinci, Türk Telekom İl Müdürü Ali Naci Alpay, Bayındırlık ve İskan Müdürü Ufuktan Güneş, Orman Bölge Müdürü Mustafa Meydan, Telekom çalışanları ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İnternet Haftası etkinlikleri çerçevesinde internet ve bilişim teknolojilerinin kullanımını arttırmak amacıyla bu yıl da internet evini gençlerin ve öğrencilerin hizmetine sunduklarını ifade eden Telekom İl Müdürü A. Naci Alpay, “İnternet Haftası’nın ülkemizde yaygın şekilde kutlanılmasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi insanlarda bilgi edinme arzularını uyandırmaktır. Ayrıca yeni nesil kuşakların bilgiyle daha erken tanışmasını ve bilgiye daha kısa sürede ulaşmasını sağlayarak ülkemizin bilgi toplumu olma yolunda daha önemli adımları, daha kısa sürede atabilmeyi başarmasını amaçlıyoruz. Bir çocuğumuzun saatlerce, günlerce sonra ulaşabileceği bilgiler hemen bu bilgisayarda 1-2 saniye içinde elimizin altındadır. Bu işlemin ne kadar kolay olduğunu çocuklarımıza göstermeyi hedefledik.” dedi.

Son 25 yılın en önemli buluşu olarak insan yaşamına giren internetle birçok alanda devrim niteliğinde değişim yaşandığına dikkat çeken Alpay, genç nesillerin internete olan ilgisinin her geçen gün arttığını da belirterek, “Dünyada yaklaşık 1 milyar internet kullanıcısı var. Türkiye’de ise internet kullanıcısı 7 milyon 270 bin civarındadır. Artvin’de de 3 bin 267’si ADSL olmak üzere toplam 4 bin civarında internet kullanıcımız var. Bizim yıl sonu hedefimiz ise 5 bin 500 internet kullanıcısına ulaşmaktır.” diye konuştu.

Artvin Vali Vekili Necmi Akman ise, yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelen bilgisayar ve internetten uzak kalmanın mümkün olmadığına dikkat çekerek özellikle öğrencilerin, gençlerin bilgisayar ve internet kullanımını mutlaka öğrenmelerini istedi. Vali vekili Akman, “İnternet kullanımını Artvin’de yaygınlaştırmak için biz elimizden gelen her türlü gayreti göstermek zorundayız. Bu bizim milli, ulusal görevimizdir ve onun için sevinçle bu internet evini açıyorum.” diye konuştu. Ardından kurdeleyi keserek internet evinin açılışını yapan Vali Vekili Necmi Akman, bir süre öğrencilerin internet kullanımlarını izledi. Daha sonra Telekom İl Müdürü Ali Naci Alpay katılımcılara internet teknolojileri ve kullanımıyla ilgili bir sunum yaptı