Türk Telekom’a kupa

Opel Türkiye Kupası'nı ilk defa müzasine götüren Telekom'da şampiyonluk kutlandı.

Opel Türkiye Kupası Finali’nde OYAK Renault’u 80-61 yenerek ilk defa bu kupayı müzesine götüren Türk Telekom, Mirror Restaurant’da verilen yemekte şampiyonluğu kutladılar.

Türk Telekomspor Kulübü Yönetim Kurulu, teknik yönetim, basketbolcular ve çalışanların eşleriyle birlikte katıldığı yemekte kupa sevinci yaşanırken, kulüp başkanı Feridun Bilgin, burada yaptığı açıklamada, büyük bir sevinç yaşadıklarını belirterek, ”Bu mutluluğu kelimelerle anlatmak çok zor. Yıllardan beri verdiğimiz emeklerin karşılığını almaya başladık. Sportif olarak yapılan
yatırımların karşılığını almak çok önemli. Türk basketboluna bir değişik bir motif getirmek istiyoruz. Bize destek veren Türk Telekom Yönetim Kurulu’na ve bizi destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Aldığımız bu kupayı Ankara’ya armağan ediyoruz” diye konuştu.

Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter de, Ankara’nın bu kupayı en son 36 yıl önce aldığını ve kendisinin de o zaman oyuncu olarak bu sevinci yaşadığını hatırlatarak, ”36 yıl önce oyuncu olarak yaşadığım kupa sevincini bu kez de antrenör olarak yaşıyorum. Bu büyük bir mutluluk. Bütün oyuncularımı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Telekom Basketbol Şube Sorumlusu Ersin Eroğlu, kazanılan kupada yönetiminden malzemecisine kadar herkesin payı olduğunu ifade ederken, genel menajer İrfan Yücesoy da kupayı alarak ilk hedeflerine ulaştıklarını ve önlerinde lig şampiyonluğu ile Avrupa’da son 8 takım arasına kalma hedeflerinin olduğunu söyledi.

Yemekte teknik yönetim, basketbolcular ve kulüp çalışanları eşleriyle birlikte şampiyonluk şarkılarıyla coşarken, Türk oyuncuların halay çekmesine ABD’li oyuncular da katıldı.

Türk Telekomsporlu basketbolcular Tutku Açık ve Bekir Yarangüme, zorlu mücadelelerin ardından Türkiye Kupası gibi değerli bir kupayı kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.